ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1852
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin Kasım Konserlerine devam ediyor... 17.11.2022


Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde dinlenebilecek İDOB Kasım ayı konserler şöyle sıralanıyor:

18 Kasım 2022 Cuma günü “
İngiliz – Amerikan Besteciler” Konseri

Konser Programında; Robert Lowry, Samuel Barber, Roger Quilter, Ralph Vaughan Williams, Richard Hageman, George Frideric Handel, Arthur Sullivan, Victor Herbert, Aaron Copland, Benjamin Britten, Carlisle Floyd, Douglas Moore gibi İngiliz ve Amerikan bestecilerinin sevilen besteleri seslendirilecek.

Konser solistleri; Emre Güngör, E. Tu
ğba Tekışık, Ayşe Sinem Ekşioğlu, Emre Güngör, Burcu Soysev ve keman sanatçısı Arda Güven, piyanoda Aslıhan Korkmaz eşliğinde sahnede olacaklar.

22 Kasım 2022 Salı günü, Oda Müzi
ğİ “Barok Gecesi” Konseri

Konser programında; Besteciler; Johann Sebastian Bach ve Antonio Vivaldi’nin eserleri seslendirilecek. Orkestra Suitleri, Keman ve Obua Konçertosu, Keman Konçertoları dinlenebilecek.

Konserde,
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve solist olarak; Keman sanatçıları Oleksandr Samoylenko ve Özcan Yılmaz, flüt sanatçısı Damla Akan Kartal ve Obua Sanatçısı Ezgi Kaki yer alıyor.

23 Kasım 2022 Çar
şamba günü , “Napoliten Konseri”

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarının sahne aldığı,  geçtiğimiz sezonlarda da  seyircinin beğenisini kazanan, Napoliten Konseri izlenebilecek.

Duygu yüklü
İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri”, sanatseverleri, İtalya’ya kısa bir yolculuğa çıkarıyor.

Konserdeki 
şarkılara  yer yer hüzün , yer yer de neşe hakim olurken,   Eduardo di Capua, Paolo Tosti , Ernesto De Curtis, Rodolfo Falvo, Luigi Denza, Salvatore Cardillo, Cesare Andrea Bixio,  Ruggero Leoncavallo, Salvatore Cardillo gibi değerli İtalyan bestecilerden eserler seslendiriliyor.

Sahne kurgusu Hüseyin Kaya’ya, ı
şık tasarımı ise Taner Aydın’a ait olan konserde; solistler  Besnik Ademoğlu, Anıl Önder, Hazal Ata, Berk Dalkılıç, Bahadır Özkoca, Berk Özbek ve Anıl Önder’e piyanist Hüseyin Kaya eşlik ediyor.

Tüm Haberler