ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1852
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


'Grand Pera Emek Sahnesi' 2022-2023 sezonuna muhteşem bir konser ile merhaba diyor. 25.09.2022


'Grand Pera Emek Sahnesi' 1 Ekim 2022 Cumartesi günü 2022-2023 sezonuna muhteşem br konser ile merhaba diyor.

Dünyaca ünlü keman virtüözü Yury Revich  2022-2023 sezonu ilk Türkiye konserinde 'Grand Pera Emek Sahnesi' açılı
ş konserinde  İstabullu klasik müzikseverler ile buluşacak. Keman virtüözü bu konserde Türkiye'de şimdiye kadar sadece bir kez seslendirilmiş Vivaldi ve Piazzolla'nın 'Mevsimler" inin iç içe harmanladığı "8 Mevsim"performansıyla bir zaman makinası misali dinleyicilerini 18. yüzyıl İtalya'sından 20. yüzyılın Arjantin'e benzersiz müzikal bir yolcuğuna çıkartacak.

Ödüllü kemancıya Türkiye'nin yeti
ştirdiği en başarlı genç şef  Can Okan yönetimindeki "İstanbul Genç Oda Orkestrası " eşlik edecek. Maestro Okan orkestrayı bizzat çalacağı klavsenin başında yönetecek olması geceye ayrı bir değer katacak.

Yury Revich sahip oldu
ğu inanılmaz derinlik, olgunluk ve yaratıcılığıyla Avrupa'nın en iyi kemancılarından ve sayılı Paganini icracılarından biri olarak kabul edilmektedir. Ödüllü sanatçı dikkat çeken performanslarının yanı sıra UNICEF ve Avusturya hükûmeti birlikte ile yürüttüğü yardım ve farkındalık projeleri ile de ön plana çıkmakta ve çalışmalarını hâlâ Viyana'da sürdürmektedir. Virtüöz kemancı konser verdiği Berlin Filarmoni, Berlin Konzerthaus, Viyana Musikverein, Zürih Tonhalle, Viyana Konzerthaus ve Leipzig Gewandhaus, CSO ADA Ankara Ana Konser Salonu gibi dünyanın en prestijli konser salonlarınada konserler vermektedir.

Keman virtüözü bu konserde  ba
şarılı şef Can Okan yönetimindeki "Genç Yaylı Orkestrası" eşliğinde İtalyan besteci Antonio Vivaldi'nin "Dört Mevsim" nin tasvir  ettiği İtalyan fırtınalı ile  ile  Astor Piazzolla'nın "Buenos Aires'in Dört Mevsimi" nin barındırdığı tutkulu ritimlerinin daha önce hiç olmadığı şekilde harmanlandığı yüksek tempolu virtüözite gerektiren  "8 Mevsim" i performansı ile klasik müzikseverlere 'Emek Sahnesi'nde unutamayacakları bir konser akşamı yaşatacak.

2022-2023 sezonundan itibaren 'Grand Pera Emek Sahnesi - Sanat Yönetmenli
ği'ne müzisyen, akademisyen ve müzik yönetiminde deneyimli Sinan Erşahin'in getirilmesiyle İstanbullu müzikseverleri harika bir sezon bekliyor.

Tüm Haberler