ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1844
Şu an 12 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Kral Pop Radyo'da yayınlanan "Özgür Aras'la Baş Başa"da keyifli bir sohbet gerçekleştiren Yonca Evcimik, çok özel açıklamalar yaptı. 19.09.2022


Müzik ve eğlence dünyasında trendleri belirleyen isimlerin başında gelen ünlü iletişimci Özgür Aras'ın sunumuyla gerçekleşen, Kral Pop Radyo'da her Pazar saat 16.00’da yayınlanan "Özgür Aras'la Baş Başa"nın konuğu bu hafta Yonca Evcimik oldu. Özgür Aras ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Yonca Evcimik, çok özel açıklamalar yaptı.

Her
şey Bir Gecede Oldu!

Türk pop müzi
ğinin önemli isimlerinden Yonca Evcimik, programda kariyerinin dönüm noktasını anlattı. Yonca Evcimik, kendisine zirveye taşıyan programa katılmasıyla herşeyin bir anda değiştiğini söyledi. Yonca Evcimik; “Trt 2’de ki “Yarım Elma” programını katılığımda her şey bir gecede oldu.  Albüm çıkmıştı, aradan aylar geçmişti ama bir hareketlenme yoktu. Ne zaman ben TRT 2’de ki “Yarım Elma” programına katıldım, ertesi gün her şey bir anda değişti. Tabiki başarılı olmayı istedim, hep hayal kurdum. İyi br şey yaptığımı hep düşündüm ama böyle bir geri dönüş olacağını hiç tahmin etmedim. Bir gecede herşley değişti. Bütün programlara çıkıyorum, son derece bereketli bir yıldı zaten. Bütün şarkıları ardı ardına çıkardık. Ama çok fazla televizyon kanalı yoktu zaten. Benim hayatım dönüm noktalarından bir tanesi zaten “Yarım Elma” programı...”dedi

360 Günde Çalı
şğım Parayı Yurt Dışında Yiyordum!

Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

Yonca Evcimik, kariyerinin çıkı
ş yıllarında oldukça cesaretli olduğunu ve çok sık yurtdışı gezileri yaptığı için oradaki müzikal deneyimlerini ülkemize taşıdığını anlattı. Yonca Evcimik, şimdilerde sıkça eleştirilen sahne kostümlerini 90’larda da giyildiğini söyledi. Yonca Evcimik; “Şimdi çok üzerinde konuşulan sahne kıyafetleri bizim 90’lı yıllarda giydiğimiz kıyafetlerden çok farklı değil... Ama o zamanlar o gözle görülmüyordu, eleştirilmiyordu, beğeniliyordu... Çok cesaret gerektiren işler bunlar... Benim vizyonum çok açık olduğu için, müzikallerde çalışğım için para kazandığım dönemlerde 365 günün 30 günü tatil yapıyorduk. O 30 günde de çalışğım parayı yurtdışında bir yerde yiyordum. Geziyordum daha doğrusu, öğreniyordum. Dünyayı görüyordum kendimce... Ama oradaki müzikal birikimlerimi gelip kendi ülkemde de yapmak istedim. Ben bir şey keşfetmedim, icat etmedim var olan bir şeyi ükeme taşıdım. Ama biizm ülkemizde o dönemlerde televizyon olmadığı için, radyolar olmadığı için insanlar bunları takip edemediği için bir yenilikmiş gibi gözüktü aslında... Ama bu bana kısmet oldu. Ama bunlar cesaret işiydi. Ben hep hayallerimin peşinden koştum. O yüzden iyi ki cesaretliyim... Hala daha o cesaretli halim devam ediyor.” dedi.

Çılgın Bedi
ş Benim Hayranı Olduğum Bir Karakterdi!

Yonca Evcimik, izleri hala günümüze kadar devam eden ba
şrolünü oynadığı, dönemin en iyi yapımlarından “Çıldın Bediş” dizisi hakkında da konuştu. Yonca Evcimik; “Çılgın Bediş” benim hayranı olduğum bir karakterdi. Hayranı olduğum bir şey yıllar sonra bana dizi teklifi olarak geldi. Dizinin böyle patlayacağını hiç bilmiyordum. Bilmediğim gibi de korkuyordum. Ama iyi ki olumlu karar vermişim. Hala tekrarları izleniyor... Kendimle özleşleştirdiğim ve benzettiğim bir karakterdi. Çok zengin bir karakterdi. Dizi içinde her bölüm başka bir karaktere giriyorduk. “ dedi.

Yurt Dı
şına Açılmam O Dönem Engellendi.

Yonca Evcimik, “I'm Hot For You” projesiyle yurtdı
şında başarı elde etme hakkının elinden aldığını açıkladı. Evcimik; “Sonradan gelen duyumlarla bir takım insanlar tarafından bunun engellendiğini söyledi. Yonca Evcimik, bu kişilerin kim olduğunu da şu sözleriyle anlattı; “O dönem benim önüm kesildi ama hiç kimseyede yurtdışına açılmak kısmet olmadı” dedi. O dönem çok üzüldüm diyen Yonca Evcimik; “ O dönem kimseye ah etmedim ama o kadar üzüldüm ki ah etmiş kadar olmuşumdur” dedi.

Biz Bo
şanırken Bile Çok Aşıktık!

Yonca Evcimik, 1994 yılında evlendi
ği Harun Özakıncı ile severek ayrıldıklarını anlattı. Yonca Evcimik; “ Biz ayrılırken bile çok aşıktık, birbirimizi seviyorduk. Aynı evin içinde yaşamamızda da bir sıkıntı yoktu...Ama insanların hayattan beklentileri... Herkesin bir hayali var... Benim bütün hayallerim ve beklentilerim istediğim gibi oldu ama karşı tarafın istediği gibi olmayınca psikolojisi bozuldu. Onun mutusuzluğu bana yansıdı. Baktık kİ birbirimizi zedeliyoruz, seve seve ayrıldık. “dedi.

Dansla Alakası Olmayan Herkes Klibinde Dans Ediyor!

“Vurula Vurula”
şarkısını 24 yıl sonra yeniden seslendirerek sevenleriyle buluşturan Yonca Evcimik, yeni projesi hakkında da konuştu. Yonca Evcimik; “ Şarkı çok güzel... Melodisi çok güzel, sözleri çok güzel... Şimdi yapılan düzenlemesi de çok güzel oldu.  Tek farklılığı belki o zaman ki Yonca’nın yorumuyla bugün ki Yonca’nın yorumu olmuş olabilir. Tüm kliplerimde ben dans ediyorum, dans grubum var. Bu sefer ters köşe yaptık. Çunku artık dansla alakası olmayan herkes kliplerinde dans ediyor. O yüzden dedik ki ben dans etmeyim. En sakin durduğum klibim bu oldu. “dedi.

Tüm Haberler