ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulmasına izin verilen 81 il'de yapılanmasını tamamlayan Türkiye İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği Bölge Genel Sekreteri Cengiz Şiberler birlik hakkında bilgi verdi. 29.06.2022


Genel Başkanlığını Mustafa Demir'in yaptığı Türkiye İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği Genel Sekreterliğini Özkan Karasu yaparken Bölge Başkanlığını Nurettin İtgensoy, Bölge Genel Sekreterliğini Gölcük'ün sevilen ses sanatçısı ünlü müzisyen Cengiz Şiberler ile Turgay İnce ve Zeki Can üstlendi.

Gölcük Gündem Gazetesi’nin haberine göre; (T.S.M.B) Türkiye
İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği Bölge Genel Sekreteri Cengiz Şiberler "T.S.M.B (Türkiye İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği) Türkiye'de ilk kez bir şeyi hep birlikte başardık. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın oluruyla bir meslek birliğinin kurulmasına izin verildi. "Artık kurumsal niteliğimiz oldu" Müzisyenler için farklı sivil toplum kuruluşlarının hizmet verdiğini fakat bu STK'ların, kendi mesleklerini tanımlamadığını "Haziran ayında kurulan meslek birliğimiz sayesinde artık yerelde, halkın içinde çalışan müzisyen ve sanatçı meslektaşlarımızın mesleği tanımlanmış oldu. Her meslek örgütünün bir çalışması var, mesleğinin kabul oluşu var. Bir şoförün odası, eczacıların, baroların birliği var, eser sahipleri ve ünlü sanatçıların birlikleri var ancak müzisyenlerin böyle bir birliği yoktu. Tabanda çalışan şu an kayıtlarımıza göre yaklaşık 75 bin kişiyiz. Bu sayımızın bir meslek örgütü, onları tanımlayan bir kurumsal niteliğimiz yoktu. Artık kurumsal niteliğimiz oldu. Bizi, devlet icracı sanatçı olarak tanıdı. En önemli başarımız bu. İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Birliğinin, meslek mensuplarının haklarının korunmasında çok önemli bir işlev göreceğini, Yerel müzisyenlerin kayıt dışı çalışması nedeniyle devletin bu sanatçılara destek sağlamasının mümkün olmadığı bildirildi, "Arkadaşlarımız kayıt dışı çalışmayı çok seviyor. Zaten kayıt dışı çalıştıklarından dolayı pandemide zorluk çekildi. Çünkü devlet, kayıtlarına ulaşamadı. Elimizden geldiğince bizler yardımcı olmaya çalıştık ama Kültür ve Turizm Bakanlığımızın böyle bir oluşuma 'evet' demesiyle şimdi Türkiye'de icracı sanatçılar yani canlı müzik icra edenlerin hepsi kayıt altında olacak. Gerekli sosyal güvenceleri sağlanacak, vergi kayıplarının önüne geçilecek. Daha da önemlisi, geleceklerini doğru yatırımlar için planlamaları olacak. Şu an 81 ilde teşkilat yapımızı tamamladık ve icracı sanatçıları davet ediyoruz. 2022 yılında hem fiyat tarifemiz hem de kayıp ekonominin önüne geçmek için düğmeye basıyoruz.

Tüm Haberler