ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1830
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Türk sanat müziğine gönül veren bestekârlar 1. Altın Başak Türk Sanat Müziği Beste Yarışması'nda bir araya geldi. 22.06.2022


Türk sanat müziğine yeni eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen 1. Altın Başak Türk Sanat Müziği Beste Yarışması'nın finali önceki gün Bahçeşehir Gölet'te yapıldı. Yeni nesillere Türk sanat müziğini benimsetme ve Türk sanat müziğine katkı sağlama amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından bestekârlar katıldı. Türkiye'nin dört bir yanından 326 eserin yarışğı yarışmanın final gecesinde sevilen sanatçı Melihat Gürses de sahne aldı.

İstanbul Başakşehir'de düzenlenen 1. Altın Başak Türk Sanat Müziği Beste Yarışması'nın finalinde, jüri üyelerinin ilk değerlendirmesinde belirlenen 10 eser yarıştı. Finale kalan 10 eser Bahçeşehir Gölet sahnesinde yeniden seslendirildi. Yapılan jüri değerlendirmesinin ardından dereceye giren bestekârlar ödüllendirildi.

Yarı
şmada; Amir Ateş, Erol Sayan, Göksel Baktagir, Hasan Esen, Zekai Tunca, Mahmut Oğul, Hüsnü Üstün, Muhammet Yıldırır gibi önemli isimlerden oluşan seçiciler kurulu sözleri Hüseyin Balkancı, bestesi Özdemir Hafızoğlu'na ait "Ayrılsak da Seviyorum Ben Seni" isimli eser birincilik ödülüne layık gördü. Bestekâr Burhan Atik ve söz yazarı Hasan Karakuş'un "Daha Kaç Yıl Sürecek" isimi eseri ikinci, bestekâr Kemal Külah ve söz yazarı Mihrinaz Ferhan Arduç'un "Özlemin Sürgüne Gönderir" adlı eseri üçüncü oldu.

Bahçe
şehir Musiki Derneği Özel Ödülü'ne ise bestekâr Salih Yorgancı ve söz yazarı Rüştü Okyar'ın "Her Sokağı Her Caddesi Başakşehir" isimli eseri layık görüldü.

İHA

Tüm Haberler