ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1830
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Müdürlük Makam Odasındaki Duvar Yazısı Merak Uyandırdı? 21.06.2022


İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin emekli müdürü Suat Arıkan’ın, İstanbul (AKM) Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan müdürlük makam odasının duvarındaki Latince yazının ne olduğu konusu merak uyandırdı.

Kurum çalışanları tarafından bilindiği iddia edilen ve uzun süredir duvarda yazılı olan bu Latince yazının Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir bürokratının resmi makam odasında teamüllere, yasa ve kurallara aykırı olarak duvarda yer alması dikkat çekti.

Emekli müdür Suat Arıkan’ın mastercardturkiye için çektiği reklam filminde görülen ve şu an Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da bir odası bulunan AKM’deki makam odasında bulunuyor ve bu Latince yazıyı kendisinin yazdığı iddia ediliyor.

Google Translate çeviri bilgisine göre “Gerisi Sessizlik” anlamına gelen bu Latince yazıyı neden yazdığı ya da yazdırdığı merak konusu…

Yasa, yönetmelik ve teamüllere göre Türkiye Cumhuriyeti bürokratının makam odasında, çerçeveli Atatürk resmi, Türk Bayrağı, Atatürk’ün konu ile ilgili bir özdeyişinin Türk alfabesi ile yazılmış hali ve büro malzemeleri, mobilya mefruşatın dışında herhangi başka bir şey bulunamayacağı, yazılamayacağı sabittir. Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dili Türkçe olduğu için yasa, yönetmelik ve teamüllere göre Türkçe’nin dışında Kürtçe, Çince, İngilizce vs dillerde herhangi bir şey yazılamayacağı açıktır.

mastercardturkiye için çekilen bu reklam filminde sırtı dönük kişi emekli müdür Suat Arıkan, görülen diğer kişi İDOB koro sanatçısı Engin Yavuz’dur.

T.C. Cumhurbaşkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı makam odalarının fotoğraflarını haberimize ekledik ki, siz değerli okuyucularımız karşılaştırmayı yapabilsinler!

mastercardturkiye

Tüm Haberler