ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Solist sanatçı Piyanist Yeşim Gökalp’in, İzmir Devlet Senfoni Orkestrasına eşlik ettiği konser dün akşam İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. 14.05.2022


Solist Sanatçı Piyanist Yeşim Gökalp dün gece (13 Mayıs 2022 saat: 20.00) İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi konser salonunda Şef Nesrin Bayramoğulları yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na eşlik etti. Muhteşem bir şekilde gerçekleşecek konserde solist sanatçı piyanist Yeşim Gökalp, W.A.Mozart KV 488 No. 23, La majör Piyano Konçertosu ve verilen aranın ardından Çaykovski Kuğu Gölü Bale Suiti’ni icra etti. Orkestranın konzertmaister’ı Sema Korkut’tu!

Konserin ardından piyanist solist sanatçı Yeşim Gökalp kişisel sosyal medya hesabından; “Çok keyifli bir. W.A. Mozart 23 nolu konçerto oldu. İzmir seyircisinin coşkulu alkışlarına ve bağlı bulunduğum İzmir Senfoni Orkestrasına ayrıca Şef. Nesrin Bayramoğluna çok teşekkür ederim.” açıklamasını yaptı.

Orkestrasının şefi Nesrin Bayramoğulları’da kişisel sosyal medya hesabından; “Sevgili orkestram İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile bu akşam muhteşem bir konser gerçekleştirdik. Solistimiz Yeşim Gökalp ve Tüm sanatçı arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Başta konzertmeisterimiz Sema Korkut tüm solo çalanları da kutlarım, harikaydınız.” paylaşımında bulundu.

Solist sanatçı piyanist Yeşim Gökalp 1966 yılında İzmir’de doğdu. 8 yaşında iken Ankara Devlet Konservatuarı “Piyano Bölümüne” girerek Prof. Ayşe Savaşır’ın öğrencisi oldu. Sınıf atlayarak 1982-1983 öğretim yılında konservatuarın yüksek devresinden pekiyi derece ile mezun oldu.

Aynı yıl “Devlet Bursu” kazanarak F. Almanya’da ihtisas öğrenimini yapma hakkı elde etti. Prof. Dr. B. Ebert’le çalıştı. Köln ve Detmold Yüksek Müzik Akademileri’ndeki öğrenimini Prof. G. LUDVIG ve W. Kassemaum’la tamamlayarak 1990 yılında “Sanatta Olgunluk” diploması aldı. Amadeus Kuartet ile oda müziği çalışmaları yaptı.

İlk konserini 16 yaşında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde veren sanatçı, yurtiçi konserlerinin yanı sıra Almanya, Fransa ve Rusya Federasyonu’nun çeşitli kentlerinde de konser ve resitaller verdi. Bunun yanı sıra Prof. Hikmet Şimşek, Rengim Gökmen, Ender Sakpınar, Erol Erdinç, Borislav Ivanov, Marek Pıjarowski, Tadeus Strugala, Jose Conta, Robert Janssens gibi yabancı ve Türk şefler ile konserler verdi. Köln Senfoni Orkestrası ve KVB Orkestrası ile yapılan konserleri Belçika televizyonundan ve WDR tarafından yayınlandı. St. Petersburg Senfoni Orkestrası eşliğinde CD kaydı yaptı. GÖKALP halen İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Solist sanatçısıdır ve çalışmalarına son olarak Almanya’da Renate Kreitchmar Fischer ile devam etmiştir.

Yeşim Gökalp, 2012 yılında 20. Mavi Nota Müzik Ödülleri “Yılın Piyanisti Ödülü”nü almıştır ve aynı zamanda gazetemizin danışma kurulu üyesidir!

Tüm Haberler