ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et




Destekleyenlerimiz






 

Haberler


Onur Özmen Besteleri Sevda Cenap And Vakfı’nın saygın çatısı altında TurkishViolaSociety’nin ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'nın katkılarıyla üç önemli müzisyenle hayat buluyor. 12.05.2022


Kariyerlerini Ankara’da sürdürmekte olan üç önemli müzisyenden Türkiye prömiyerlerini içeren çok özel bir proje Sevda Cenap And Vakfı’nın saygın çatısı altında TurkishViolaSociety’nin ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın katkılarıyla hayat buluyor.

Türkiye prömiyerlerini içeren bu projede yer alan Barış Kerem Bahar dünyanın en uzun solukluenstrüman topluluğu olan International ViolaSociety’nin resmi parçası TurkishVolaSociety’nin
kurucu başkanı, Ulusal Viyola Günleri’nin Genel Sanat Yönetmenidir. Topluluğun temel amacı Türk bestecilerinin eserlerini dünyaya duyurmak, eser üretimine teşvik etmek, Türk sanatçıları dünyaya tanıtabilmektir. Birçok Türk eserinin Dünya prömiyerini yapan Bahar’ın kendi besteleri de yakın zamanda Amerika’da önemli nota basım firması Gems Music Pub. tarafından basılmış ilk Türk eseridir. Kendisi, bu projede yer alan Tayfun İlhan ile birlikte Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Doçent olarak görev yapmakta. İkili ulusal ve uluslararası etkinliklerini sürdürmektedir.

Son yıllarda yaptığı film müzikleriyle de adından sıkça söz ettiren besteci Onur Özmen isw Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda görev yapmaktadır. Birçok eseri ülkemizde senfoni orkestraları tarafından da seslendirilmektedir.

Projenin amacı Onur Özmen’in viyola ve piyano için bestelediği eserleri seslendirmek, kaydetmek, bu etkinlikler aracılığı ile Ankara’yı, Türk Müziğini tanıtabilmektir. Projede yer alan Bahar Türküsü, Meddah Süiti gibi eserler ilk defa seslendirilecektir. Eserlerin dünya prömiyeri Barış Kerem Bahar ve Karolina Krupa tarafından 4 Mart 2022 tarihinde Polonya Krakow Ulusal Müzesi’nin tarihi konser salonunda gerçekleştirilmiştir.

Uzun soluklu bir projenin önemli bir adımı olan konser 14 Mayıs 2022 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda saat 17.00’de gerçekleştirilecektir.

ONUR ÖZMEN ESERLERİ
Dünya Prömiyeri
Viyola: Doç. Barış Kerem Bahar
Piyano: Doç. Tayfun İlhan

Tüm Haberler