ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Haberler


2020 yılı Altın Madalyası sahibi, sanat kurumu yöneticisi, eğitmen ve piyanist Ersin Onay için hazırlanan, "Ersin Onay'a Armağan" "Umudun Sesi" kitabı 2021 yılının son günlerinde serinin 33. yayını olarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 27.01.2022


1989 yılından bu yana Sevde&Cenap And Vakıfı kurucularından Cevza And anısına, ülkemiz çoksesli müziğine olağan üstü hizmetler vermiş, uluslararası düzeyde tanınmış bir besteci, yorumcu ve/veya eğitimciye, sanat kurumu yöneticisi ya da müzik sanatı alanında etkinliklerde bulunan kamusal veya özel kuruluşlara katkılarından dolayı, Vakfın ve müzikseverlerin şükranlarının bir ifadesi olarak “Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası” takdim edilmektedir. ,

Her yıl Cevza And’ vefat etti
ği 6 Aralık akşamı gerçekleşen “Vakıf Onur Ödülü Altın Madalya Töreni”nde Vakfın, madalya sahiplerinin yaşamı ve eserlerini belgeleriyle, kültürel miras niteliğinde gelecek nesillere aktardığı  “Onur Ödülü Altın Madalyası Sahipleri” dizisine yeni bir kitap eklenmektedir.

2020 yılı Altın Madalyası sahibi, sanat kurumu yöneticisi, e
ğitmen ve piyanist Ersin Onay için Yelda Cavga tarafından yayına hazırlanan, Sayın Ersin Onay’ın yoğun, özenli ve özverili çalışmaları ile kaleme aldığı otobiyografisi “Ersin Onay’a Armağan” “Umudun Sesi” kitabı 2021 yılının son günlerinde serinin 33. yayını olarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Ersin Onay’a Arma
ğan 

“… Cumhuriyetimizin de
ğerleri, Atatürk’ün reformları doğrultusunda kurulan kurumlar, yaşanan tarihi olaylar, onun öncülüğünde ve tasarımlarında büyük umutlarla yola çıkılan yollar, aşılan mesafeler, varılan hedefler, gece gündüz demeden durmadan yorulmadan yapılan çalışmalar ve daha niceleri anlatılmaktadır…”  Yelda Cavga

"Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası Sahipleri

İlk kez 1989 yılında Cevat Memduh Altar'a takdim edilen ve bu güne kadar aralıksız verilen bu ödüle, ilerleyen yıllarda Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş, Leyla Gencer, Cemal Reşit Rey, İdil Biret ve Suna Kan, Nevid Kodallı, Hasan Ferid Alnar, Ferhunde Erkin, Ferid Tüzün, Prof.Dr. Kamuran Gündemir, Hikmet Şimşek, Faik Canselen, Ayhan Baran, Prof.Dr.İhsan Doğramacı, Ayla Erduran, Gülsin Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İlhan Baran, Muammer Sun, Gürer Aykal, H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı, Ertuğrul Oğuz Fırat, Ruşen Güneş, Yalçın Tura, Turgay Erdener, Mehmet A.Başman, Ayşegül Sarıca, Güher&Süher Pekinel, Ersin Onay ve Cihat Aşkın  layık görüldü.

Tüm Haberler