ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Paris Operası 'Turandot' için koltuklarını sadece gençlere ayırdı. 15.01.2022


Paris Operası'nın müzik direktörü Gustavo Dudamel'in misyonu, yeni bir izleyici kitlesini operaya gelmeye teşvik etmek. Puccini'nin "Turandot"unun yeni prodüksiyonunun ilk gösteriminde koltuklar yalnızca genç izleyicilere ayrıldı.

Rokhaya Diouf, öğrenci: "Benim adım Rokhaya 17 yaşındayım. Operaya ilk kez gidiyorum, daha önce hiç operaya gitmedim. Operaya da gidebileceğimizi görmek gerçekten olağanüstü bir şey. "Gerçekten, öfkenin, üzüntünün, ıstırabın olduğu anları hissettim ama gerçekten, her parçasını sevdim."

Eugene Dumont, öğrenci: "Benim adım Eugene. 15 yaşındayım. Kendime her zaman bunun benim için erişilemeyen bir şey olduğunu söyledim çünkü pahalı ve hala gencim. Etkileyici, dürüst olmak gerekirse etkileyici. Bu kadar canlı olacağını düşünmemiştim. Aslında çok daha sessiz olacağını düşünmüştüm. Gürültü ve enerjiyle dolu. Tüm ışıklandırma, bu büyüleyici. Onu sevdim."

Paris Operası'nın müzik direktörü Gustavo Dudamel, gençleri selamladı: "Opera Bastille'in bu büyük salonunu gençlerle dolu görmek beni çok mutlu ediyor. Müzik yoluyla eğitim benim için temel misyon. Teşekkürler, çok yaşa müzik. Yarının seyircisi dediğimiz bu seyirci gerçek seyirci, bugünün seyircisi. Yaşamlarının bir parçası olarak gördükleriyle ve dinledikleriyle özdeşleşmeleri için onlara alanlar açmak çok önemli.”

Paris operası, yeni nesil opera müdavimlerini teşvik etmek için kapılarını açıyor, erişilebilir biletlerle ve sadece gençler için unutulmaz akşamlar sunuyor.

Bilmecelerini çözemeyen tüm taliplerinin kafasının kesilmesine neden olan soğuk kalpli Çinli prensesin hikayesi anlatılıyor

Minimalizmin ustası Robert Wilson, “Turandot”u sahneliyor: “Bu bir peri masalı. Ve o kötü bir kadın, Turandot. Ve kötü olmaktan zevk alıyor olmalı. Benim prodüksiyonum oyuncular açısından çok statik. Müzik harekettir, ışıklar harekettir.”

euronews

 

Tüm Haberler