ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


Passion Pit...Gossamer

Amerikalı elektro-pop grubu Passion Pit’in
2009’da yayınlanan Manners albümünün ardından yeni albümü Gossamer
Sony Music etiketiyle ülkemizde de yayınlıyor!


Albümün sevilen çıkış parçası "Take a Walk" , ikinci single "I'll Be Alright" ve Pitchfork tarafından “en iyi yeni şarkı” seçilen "Constant Conversations" gibi şarkılarla yeni Passion Pit albümü Gossamer, şimdi müzik severlerle buluşuyor.

Grubun kurucusu ve vokalisti Michael Angelakos’un özenle yazdığı şarkı sözleriyle, 12 şarkının yer aldığı ve Los Angeles ile New York’ta kayıtları yapılan yeni albümün prodüktörlüğünü Alex Aldi ve bir önceki albümde prodüktölüğü üstlenmiş olan Chris Zane yapıyor.

Lady Gaga ve Beyoncé’nin “Telephone”, Katy Perry ve Snoop Dogg’un "California Gurls" ve The Ting Tings’in “Hands” gibi şarkılarına da remixler yapan Passion Pit, başarılı sahne şovuyla da ilgi çekiyor. 2009 yılında Glastonbury Festivali’nde de sahne alan grup, yeni albümün tanıtımı kapsamında Amerika’da konserler verecek.

Bir önceki albümü “Manners”da yer alan ve önemli müzik sitelerince olumlu yorumlar alan "Sleepyhead", "The Reeling", "Little Secrets" ve "Moth's Wings" gibi şarkılarıyla Passion Pit, reklam ve dizi müziklerinin de aranılan isimlerinden biri oldu. Grubun şarkıları Gossip Girl ve Skins gibi popüler gençlik dizilerinde kullanıldı.

 

Tüm Albümler