ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 2 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


AC/DC - IRON MAN 2

2010 Mayıs ayında vizyona girecek olan ve Robert Downey JR, Gwyneth Paltrow, Scarlett Johanson, Mickey Rourke’lu geniş kadrosuyla gişe hasılatlarını alt üst edecek bir film; IRON MAN 2’nin muhteşem soundtrack albümü AC / DC imzalı !!!

AC/DC – Iron Man 2 albümü, bildiğimiz diğer soundtrack’lerden çok farklı!  Sony Music etiketiyle yayınlanan “AC/DC:  Iron Man 2” albümünde yer alan müziklerinin tamamı  AC/DC’ye ait. 1976’dan günümüze dek gelen 15 AC/DC şarkısının yer aldığı albümdeki en az 3 şarkı ise filmde baştan sona yer alıyor! Albümün standart versiyonunu yanı sıra sınırlı sayıdaki DVD’li versiyonu da satışa sunuldu.

Filmin yönetmeni ve sıkı bir AC/DC hayranı olan Jon Favreau  Iron Man 2’nin açılış sahnesinde prömiyerini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz “Shoot To Thrill” şarkısını ve bitiş jeneriğinde geçtiğimiz günlerde müzik kanallarında yerini alan 2. single “Highway To Hell” parçaları kullanıyor!


Filmin enerjisini ve atmosferini en iyi yansıtan müzikler!

AC/DC’nin geçtiğimiz aylarda “Black Ice Dünya Turnesi” kapsamında verdiği Buenos Aires konseri sırasında kaydedilen inanılmaz görüntülerden ve Iron Man 2 filminden çok özel görüntülerle hazırlanan “Shoot To Thrill”  ve yeni Iron Man 2 versiyonu ile “Highway to Hell” videosunu AC/DC’nin resmi internet sitesi http://myplay.com/videos/ac-dc adresinden izleyebilirsiniz. (Ayrıca Iron Man 2 film fragmanı için tıklayın: http://ironmanmovie.marvel.com )

Yayınlandığı anda tam 31 ülkede #1 numara olan AC/DC albümü “Black Ice” Amerika’da 7 milyon satış başarısı gösterirken, ana vatanı dışında da 12.2 milyon satarak 2008’de tüm ülkeler toplamında en çok satan albüm oldu.

Amerika’da ve Avrupa’da gerçekleşen AC/DC “Black Ice” turnesi tüm dünyada hâsılat rekoru kırdı ve aynı yıl içinde Converse markası tarafından AC/DC temalı 5 farklı tasarımda ayakkabı üretildi. 2003 yılından beri toplam 33 milyon albüm satan grubun Ocak-Mart arasında Yeni Zelanda, Avustralya ve Japonya, Mayıs - Haziran döneminde ise Avrupa’da konserleri olacak !!!

 

Tüm Albümler