ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 2 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


MGMT – CONGRATULATIONS

MGMT – CONGRATULATIONS

MGMT’nin üzerine çok konuşulan ve NME dergisine kapak olan  yepyeni albümü “Congratulations” ÇIKTI!

Son 10 yılın en ilginç ve farklı ikilisinden ikinci stüdyo albümü!

21. yüzyılın  maceraperestleri Andrew Vanwyngarden ve Ben Goldwasser nam-ı diğer MGMT, yeni albümleri “Congratulations” ile bizlere içten bir selam gönderiyor.

MGMT’nin Atlantik Okyanusu’nun her iki tarafına da dalga dalga yayılmasına yol açan ilk albümleri “Oracular Spectacular”, NME dergisi tarafından “Yılın En iyi Albümü” seçilmiş ve albümde yer alan “Kids”, aynı dergi tarafından “Yılın Şarkısı” seçilirken, “Time To Pretend” ve “Electric Feel” de yılın en iyi beş şarkısı arasında gösterilmişti. “Time To Pretend” aynı zamanda NME tarafından “Son 10 Yılın En İyi Şarkıları” sıralamasında da 2. sıraya oturmuştu

İlk albümün yakaladığı uluslararası başarının ardından yeni albüm için çok daha özgür bir albümle tüm içtenlikle ve hiçbir popüler kaygı duymadan hazırladıkları “Congratulations” albümü ile Andrew ve Ben, grubun yepyeni müzikal serüvenlerinin kapılarını aralıyor…

Konserlerle geçen 3 senelik bir aradan sonra yayınlanacak olan “Congratulations” albümü zeka pırıltıları dolu ve mizah yanı ağır basan, anlaşılması zor ama bir o kadar da zevkli bir albüm. Birbirinden güçlü sounda sahip ve tamamı 2009 yılında kaydedilen tam dokuz MGMT şarkısı, albümde bizleri bekliyor. Yepyeni keşiflere gebe müziklerinin mistik sözlerle hayat bulduğu yeni MGMT albümündeki şarkılar, müziğin son elli yılından ipuçları taşıyor ve ruhani atmosferleri içinde kendilerine has bir zaman ve mekânın kapılarını aralıyor.

İnterneti aktif bir şekilde kullanan MGMT, albümün çıkış parçası olan “Flash Delirium”u resmi internet siteleri www.whoismgmt.com’dan ücretsiz olarak müzikseverlerle buluşturmuştu. Hemen ardından MGMT, yine kuralları yıkan bir hareketle albümde yer alan tüm şarkıları da sitelerinden ücretsiz olarak müzikseverlerin beğenisine sundu! Ülkemizde Sony Music etiketiyle yayınlanan Congratulations, sınırlı sayıdaki delüks versiyonu ile müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. İçinde hatıra parası bulunan albümün kağak görselini kazıyarak farklı bir kapak görselini görebilirsiniz.

Congratulations

1. It's Working    

2. Song for Dan Treacy    

3. Someone's Missing    

4. Flash Delirium    

5. I Found a Whistle    

6. Siberian Breaks    

7. Brian Eno    

8. Lady Dada's Nightmare    

9. Congratulations    


www.whoismgmt.com

www.myspace.com/mgmt

Tanıtım videosu için bkz: http://www.youtube.com/watch?v=auTPbnvDt4Q&feature

 

Tüm Albümler