ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


Scorpions “Sting In The Tail”

“SCORPIONS” EFSANESİ,  “STING IN THE TAIL” ALBÜMÜ VE VEDA TURNESİYLE ÖLÜMSÜZLEŞİYOR!

Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jebs, James Kottack ve Pawel Maciwoda’dan oluşan efsanevi Alman Hard Rock grubu “Scorpions” yepyeni albümleri   “Sting In The Tail” in ardından, beş kıtada üç yıl boyunca sürecek dev turneleri ile sevenlerine veda ediyor ve müzik kariyerlerine son noktayı koyuyor!

40 yıllık müzik serüvenlerine,  sıradışı bir başarı öyküsü niteliğinde;  100 milyonun üzerinde albüm satışı, dünyanın en prestijli müzik ödülleri ve biletleri tamamen tükenen sayısız konseri sığdıran “Scorpions”  elemanları grubun kariyerini zirve noktasında bırakmak için bu kararı aldıklarını açıkladı.

4 Mayıs’da Sony Music tarafından ülkemizde de yayınlanacak yepyeni albümün asıl sahiplerinin, kendilerini yıllarca her sınıf, yaş ve cinsiyetten destekleyen hayran kitleleri olduğunu belirten Scorpions, “Sting In The Tail” ile belki de kariyerlerinin en karakteristik ve otantik albümüne imza atıyor.  Albümü en güzel yansıtan şarkı tipik bir Scorpions ballad’ı diyebileceğimiz ve Almanya’da bilinen bir efsaneye dayanan “Lorelei” şarkısı.  Tepeyi geçerek Rhine nehrinin kıyısına ulaşanlar Lorelei’ın şarkısını duyarlar.  Müziği duyunca büyülenen tekne kaptanları da dümenin kontrolünü kaybeder ve tüm tekneler bu noktada kaza yaparlar. 

“The Good Die Young” şarkısı barış ve özgürlük için mücadele eden insanlardan bahseden derin bir şarkı olma özelliği taşıyor. Bu şarkı;  her gün dengesini biraz daha kaybeden dünyaya dikkat çekmek üzere bestelenmiş bir şarkı.  Aşina olduğumuz Scorpions sound’u ve  “Fırtınada doğdum, kaybedecek bir şeyim yok ama kazanacak çok şey var. Yürümeden önce koşmaya başladım, en uzağa ulaşmak için” sözleri ile  “Raised To Rock” şarkısı da albümün dikkat çekici şarkıları arasında yer alırken adeta Scorpions’ın hikâyesini anlatıyor.

Scorpions’un kariyerinin son albümünü yayınladığı haberinin ardından, 2010 turnesi kapsamında Türkiye’ye de geleceklerine dair söylentiler de hayranlarını mutlu edecek söylentiler arasında…-Raised On Rock
-Sting In The Tail
-Slave Me
-The Good Die Young
-No Limit
-Rock Zone
-Lorelei
-Turn You On
-Let's Rock
-SLY
-Spirit Of Rock
-The Best Is Yet To Come

 

Tüm Albümler