ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 1 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


Grup Munzur'dan "HAYKIRIŞ"

Babanın Türküsü / Onların Kavgası, Hep Birlikte, Tutuşturun Geceleri, Beklenen Uzak Değil, Bahara Çağrı ve Kızıl Anka albümleriyle dinleyicilerinin beğenisini toplayan Grup Munzur; yeni albümüyle müzik yolculuğuna devam ediyor.

Kızıl Anka albümünde yürüyüşünü “Koskoca bir tarihtir, içimizden yükselen çığlıkları ezgilere dönüştüren yolculuğumuz” olarak tanımlayan Grup Munzur, farklı dillerin ve ezgilerin bir araya geldiği “Haykırış”ta, hakların kardeşliği şiarının ısrarla altını çiziyor. Aramızdaki yabancılıkları, sınırları kaldırıp, bizleri aynı dünyanın insanı yapan, böyle hissettiren ezgilerin bütünü “Haykırış”.

Albümde grubun kendi eserlerinin yanı sıra, yine farklı dil ve kültürlerden şarkılar yer alıyor.

“Bizi güçlü kılan sevdalar, umutlar ezgi olup dökülüyor yüreklerimize. Barikatta, grevlerde, kavganın en yakıcı sıcaklığında söylenilir her renkten olan bu ezgiler.” diyen, toplumsal olay ve etkilere yabancı kalmayan, onların içinden kendini var eden bir sanat anlayışı ile yol alan Grup Munzur, TEKEL direnişinden Munzur’daki baraj karşıtı mücadeleye kadar toplumsal muhalefetin renklerini ezgilerle bütünleştirmiş.

Albüm; sanatın, halkın üstünde bir şeye dönüştürüldüğü, sanatçının yabancılaştığı-yanlızlaştığı bir dünyanın içinde Yılmaz Güney'in, Victor Jara'nın, Bertolt Brecht'in, Ruhi Su'nun sanat anlayışı ile yol alan bir bütünün ürünü…

Grup Munzur; Kürt edebiyatının büyük şairlerinden Cigerxwin’un bir şiirini melodilerine, Yunanistan’dan Thanasis Papakonstantinou ve ülkemizde güçlü yorumuyla tanınan Azeri sanatçı Cavit Murterzaoğlu’nun eserlerini de yer vermiş.

Albümdeki şarkılar şunlar:
- Haykırış
- Sevdamız İçin
- Dayê
- Halk Kazanacak
- Stis Harayges Xehniemai
- Doğacak Günlere
- Em Ji Re Dernekevin
- Ave Ma Munzuro
- Dağlar
- Duud Duud A Beyrut
- Bırakın Yakınmayı
- Suwaro
- Güneşin Alnına Düşenlere (Enstrumantal)

Tüm Albümler