ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 2 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


John Mayer’in 4. Stüdyo albümü “Battle Studies”

Eric Clapton, BB King, Buddy Guy, T-Bone Burnett, Herbie Hancock, Dixie Chicks, Jay Z, Alicia Keys, Taylor Swift gibi starlarla çalışan;

John Mayer’in

marş gibi dillere düşen “Who Says” şarkısının yer aldığı, tüm dünyada büyük ses getiren son albümü “Battle Studies”

Şimdi Tüm Müzik Marketlerde!!!

7 Grammy Ödüllü John Mayer’in 4. Stüdyo albümü

“Battle Studies” Şimdi Türkiye’de !

John Mayer 70’ler ve 80’lerin Kaliforniya rock müziğindeki sıcaklığını, melodilerini ve sadeliğini buluşturduğu yepyeni albümü “Battle Studies” ile karşımızda!

Mayer’in Kaliforniya’daki evinde ve Steve Jordan ortak prodüktörlüğünde kaydedilen “Battle Studies” albümünün kayıt süreci tam 6 ay sürdü. Müziğe, dönem filmleri yapan bir yönetmen edasıyla yaklaştığını belirten John Mayer; R&B ve soul tarzında müziklerin yer aldığı 2006 tarihli başarılı albümü “Continuum’un ardından yayınladığı yeni albümünü ise Tom Petty, Fleetwod Mac ve Neil Young gibi sanatçıların hiç eskimeyen müziklerine öykünerek, sade melodilerle ve samimiyetle hazırlamış.

Mayer, albümden yayınlanan ilk single “Who Says”de bir insanın,  toplumdaki tüm geleneklere ve sınırlamalara karşı çıkarak başarıyı yakalamasını anlatırken, “Heartbreak Warfare”, “Assassin”, “War Of My Life” gibi parçalarda ise tüm toplumu ilgilendiren konuları vitrine çıkartıyor. “Crossroads” parçasının yepyeni yorumu ve günümüzün en parlak yeteneklerinden Taylor Swift ile birlikte yer aldıkları “Half Of My Heart” ise albümün bambaşka bir yüzünü oluşturuyor.

Yardım konserleri düzenleyip bağışlara adını yazdıran John Mayer’in söz ve melodilerindeki ustalığı da onun saygıdeğer bir besteci ve müzisyen aynı zamanda da popüler kültürün dâhisi olarak müzik dünyasında yer edinmesini sağladı. yeni albümü “Battle Studies” ile müzik türleri arasındaki sınırları kaldıran gitarist, solist ve şarkı yazarı bugüne kadar toplam 7 Grammy Ödülü kazandı ve dünya çapında 12,5 milyon albüm sattı!

 

Tüm Albümler