ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1853
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


“The Eton Choirbook”

Klasik müziğin yaşayan en önemli topluluklarından biri olan  

Belçikalı orkestra şefi Paul Van Nevel önderliğindeki Huelgas Ensemble,

The Eton Choirbook” albümü ile klasik müzik meraklılarının karşısında!

 

Köklü müzik kariyeri boyunca sayısız ödüle layık görülmüş ve özellikle klasik dönem bestelerine getirdiği eşsiz ve tarihsel açıdan oldukça bilgilendirici perfromansıyla beğeni toplamış Huelgas Ensemble, bu kez de 15. yüzyılın son dönemlerindeki en önemli İngiliz dini eserini yorumluyor.

 

Orijinalinde 24 farklı besteci tarafından 100 bestesi hazırlanmış olan The Eton Choirbook adlı bu çalışmanın geçmişten günümüze birçok bölümü hasar görmüş veya yarım kalmış. Şimdi Huelgas Ensemble, The Eton Choirbook albümünde 5 eseri yeniden yorumluyor ve bu albümde ayrıca Salve Regina a 7, Magnificat a 5, Gaude Virgo Mater Christi a 6 eserlerinin de dünya prömiyerleri yapılıyor.

 

Oldukça prestijli bir müzikal oluşum olan ve otuz yılı aşkın bir süredir Paul Van Nevel ile çalışan Huelgas Ensemble  başlarda modern klasik müzik üzerine icralarda bulunduktan sonra Orta Çağ ve Rönesans döneminin en önemli eserlerini bizlere sunmaya başladı ve bu alanda önemli alan araştırmalarında bulundu.

 

Klasik müzik tutkunlarının arşivlerinde mutlaka bulundurmak isteyeceği "Huelgas Ensemble - The Eton Choirbook" Sony Music etiketiyle MÜZİK MARKETLERDE!“The Eton Choirbook”

 3 eserin dünya prömiyeri ilk defa bu albümde yapılıyor!

 

*Salve Regina a 7

*Magnificat a 5

*Gaude Virgo Mater Christi a 6

Tüm Albümler