ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


Tony Bennett - Viva Duets (2 versiyon)

Tony Bennett’in Marc Anthony, Christina Aguilera, Gloria Estefan,

Vicente Fernandez, Juan Luis Guerra, Romeo Santos, Thalia

gibi efsanevi Latin sanatçılarla düetlerini içeren ve merakla beklenen

“TONY BENNETT: VIVA DUETS” albümü Sony Music etiketiyle müzikseverler ile buluşuyor!

 

Tony Bennett, kariyerinin en çok satan albümü olma özelliğini taşıyan 3 Grammy ödüllü “DUETS” albümü ve devamında yayınlanan “DUETS II” albümünden sonra serinin devamı niteliğindeki “TONY BENNETT: VIVA DUETS” albümünü yayınlıyor!

 

Tony Bennett’in “Viva Duets” albümünde yer alan düetlerin her biri sanatçının kariyerinde ayrı bir önem taşıyor. Albümdeki şarkıların kayıtları New York ve Vicente Fernandez’in Guadalajara’da bulunan çiftliğinde ve daha önceki albümlerde olduğu gibi canlı olarak gerçekleştirildi. İlk olarak Dean Martin tarafından kaydedilen ve bu kez Tony Bennett ile Vicente Fernandez’in seslendirdiği “Return To Me” şarkısı ise albümde İngilizce ve İspanyolca versiyonları ile yer alıyor.

Albümün deluxe versiyonunda ise; düetlerin stüdyo performanslarının yanı sıra konuk sanatçıların albüm ve Tony Bennett ile ilgili görüşlerinin yer aldığı DVD bulunuyor.

Viva Duets, Tony Bennett’in klasikleşmiş şarkılarına uluslararası bir yorum getiriyor ve müziğin geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Tony Bennett birçoğu ile ilk kez stüdyoya girdiği Latin sanatçılar için ise şunları söylemişti: “Çalıştığım bütün sanatçılar çok sıcak ve samimi idi ve her sanatçıyla aramada hemen bir bağ kurabildim. Latin müziği her zaman eşsiz bir melodi, harmoni ve ruha sahiptir ve bu yüzden düet yaptığım her müzisyenle sanatsal bir bağ da kurmuş oldum.”“TONY BENNETT: VIVA DUETS”

 

 1. "The Best Is Yet to Come" with Chayanne
 2. "The Way You Look Tonight" with Thalia
 3. “Steppin' Out With My Baby” with Christina Aguilera
 4. "For Once In My Life" with Marc Anthony
 5. "Are You Havin' Any Fun?" with Dani Martin
 6. "Blue Velvet" with Maria Gadu
 7. "The Good Life" with Franco DeVita
 8. I Wanna Be Around with Ricardo Arjona
 9. Who Can I Turn To?" with Gloria Estefan
 10. "Don't Get Around Much Anymore" with Miguel Bose
 11. "The Very Thought of You" with Ana Carolina
 12. ""Just in Time" with Juan Luis Guerra
 13. "Cold, Cold Heart" with Vicentico
 14. “Rags To Riches” with Romeo Santos

"Return to Me (Regresa A Mi)" with 


“DUETS” ve “DUETS II” albümleriyle platin plak statüsüne ulaşan ve birden fazla Grammy Ödülü kazanan Tony Bennett, 85 yaşında yayınladığı DUETS II albümüyle de Billboard Top 200 listesinde albümü #1 numaraya ulaşan en yaşlı isim oldu. Müzik hayatında 70 yılı dolduran, 100’den fazla albüm ve “Hayat Boyu Başarı Ödülü” de dahil olmak üzere 15 Grammy ödülüne sahip Tony Bennett; albümleri,  Emmy ödüllü yapımları, kitapları ve yardım kuruluşu ile her alanda başarısı kanıtlamış yaşayan bir efsane.

Tüm Albümler