ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


Carmina Quartet & Teo Gheorghiu - Dvořák: The Piano Quintet No. 2 in A major, Op. 81, B

25 senedir dünyayı dolaşan en aktif klasik müzik gruplarından biri olan Carmina Quartet, tartışılmaz en etkili performansını Dvořák’ın romatik çello repertuarlarında gözler önüne seriyor bu kez. Klasik müziğin en heyecan verici ve başarılı klasik müzik topluluklarından biri olan Carmina Quartet’e bu albümde genç müzisyen Teo Gheorghiu piyanosu ile eşlik ediyor.

   Çek besteci Antonín Dvořák’in eserlerinin büyük bir ustalıkla sergilendiği bu çok özel albümde bestecinin 1893 yılında yazdığı oda müziği repertuarında önemli bir yere sahip olan The American string quartet, opus 96 in F major ve 1888 yılında premier’inin Prag’ta yapıldığı yazdığı ünlü şaheseri The Piano Quintet No. 2 in A major, Op. 81, B yer alıyor.

1992 Zürih doğumlu genç yetenek Teo Gheorghiu, Philadelphia’daki Curtis Institute ve Londra’daki Royal Academy of Music’teki eğitiminden sonra, 2004 senesinde San Marino’da Uluslararası Piyano Ödülü’nün sahibi oldu. Sonrasında Franz Liszt Uluslararası Piyano Ödülü’nün de sahibi olan Gheorghiu, ilk performansını Zürih’te Schumann Piyano Konçertosu ile gerçekleştirdi.

     Carmina Quartet, uluslararası övgülerle dolu bir müzikal geçmişe sahip. Performanslarında gittikçe güçlenen ve oldukça özgün bir müzikal dil kullanan Carmina Quartet, bunu bol çeşnili bir repertuarla renklendiriyor.


Klasik müzik severlerin ar
şivlerinde mutlaka yer alması gerek bu albüm,
Sony Music etiketiyle müzik marketlerde!

ANTONIN DVOŘÁK (1841 – 1904)
PIANO QUINTET OP. 81 & STRING QUARTET OP. 96 “AMERICAN


Piano Quintet in A Major, Op. 81
Klavierquintett A-Dur


I. Allegro ma non tanto
II. Dumka: Andante con moto
III. Scherzo – Furiant: Molto vivace

String Quartet in F Major, Op. 96 “American”
Streichquartett F-Dur “Amerikanisches”


I. Allegro ma non troppo
II. Lento

III. Molto vivace
IV. Finale: Vivace ma non troppo

Tüm Albümler