ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 1 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


Rita Ora - "ORA"

Yeteneğiyle ve müziğiyle olduğu kadar, önemli müzisyen ve prodüktörlerin kendisine verdiği destekle ve pozitif enerjisiyle gündeme gelen ve de kısa sürede dünyaca tanınan bir isim olan Rita Ora’nın çıkış albümü “ORA” Sony Music etiketiyle yayınlandı!


 

Rita Ora’nın Ora albümünde sanatçının İngiltere’de listebaşı olan “R.I.P” ve “How We Do (Party)” hit şarkıları da dahil olmak üzere 11 şarkısı yer alıyor. Albümde, will.i.am, Tinie Tempah ve J. Cole ile bir araya gelen Rita Ora’nın çıkış albümü “ORA” henüz yayınlanmadan ülkesi İngiltere ve Amerika’da büyük ses getirmişti.


 

Küçük yaştan itibaren müziğin içinde olan 1990 doğumlu, Kosova asılı İngiliz şarkıcı Rita Ora, 2009 yılında BBC’nin Eurovision seçmeleri için katıldığı yarışma ile ilk kez adını duyurdu. Genç müzisyen, dünyaca ünlü bir yıldız olma yolundaki ilk adımını ise, aynı yıl Jay Z’nin ilgisini çekip müzik şirketi Roc Nation’ın ve Sony Music’in bünyesine geçmesiyle atmış oldu.


 

2012 yılında DJ Fresh’e “Hot Right Now” şarkısına eşlik eden Rita Ora, İngiltere’de yılın en hızlı satış yapan single’ına da imza atmış oldu. Ardından yeni albümünden “How We Do (Party)” şarkısıyla radyolara hızlı bir giriş yapan genç yıldız, bu şarkıda 1997 yılında yaşamını kaybeden The Notorious B.I.G’in "Party and Bullsh*t" adlı hit şarkısının sözlerinden esinlendi. Jay Z’nin de katıldığı popüler bir radyo programında dinleyicilerle buluşan şarkı, olumlu tepkiler aldı ve radyolardan büyük ilgi gördü. 2012 Mayıs ayında Drake’le birlikte yazdığı “R.I.P.” şarkısını yayınlayan Rita’ya bu şarkıda ise Tinie Tempah eşlik ediyor.


 

Drake ve Jay Z gibi isimlerin övgülerini alan ve Rihanna ile karşılaştırılan Rita Ora, farklı enerjisi ve samimi müziğiyle ilgi çekiyor. Rita, Rihanna ile karşılaştırılmasına yönelik sorulara ise

Yeni bir Rihanna olmayacak, ancak Jay Z onu çok daha genç yaşından itibaren tanıyordu ve şimdi dünyaca ünlü bir yıldız oldu. Böyle bir başarıyı yeniden hissetme düşüncesi onlara ve bana heyecan veriyor.” şeklinde yanıt veriyor.

 

Coldplay’in 2012 yaz konserleri öncesinde de sahne alan Rita kendisini müzikal olarak etkileyen isimler sorulduğunda ise Beyoncé ve Gwen Stefani başta olmak üzere; Aretha Franklin, Bruce Springsteen, Sade, Celine Dion ve Etta James’in isimlerini sayıyor.


 

TAKİP EDİN!

 

Official:

www.ritaora.com

Facebook:

https://www.facebook.com/RitaOra

Twitter:

http://twitter.com/RitaOra

Soundcloud:

http://soundcloud.com/ritaora

VEVO:

http://www.youtube.com/RitaOraVEVO

Tüm Albümler