ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yeni Albümler


The Wallflowers - “Glad All Over”

Bob Dylan’ın oğlu Jakob Dylan’ın iki Grammy ödüllü grubu The Wallflowers‘ın merakla beklenen yeni stüdyo albümü “Glad All Over” şimdi Sony Music etiketiyle yayınlanıyor.

Jakob Dylan önderliğindeki The Wallflowers’da basta Greg Richling, klavyede Rami Jaffee, gitarda Stuart Mathis ve davullarda ise Pearl Jam ve Red Hot Chili Peppers gruplarında da çalmış olan Jack Irons yer alıyor. Nashville’deki Easy Eye Sound Stüdyoları’nda kaydedilen albümün prodüktörlüğünü Iggy Pop’la da çalışmış olan Jay Joyce üstlenirken, albümün mikslerini ise Bruce Springsteen’in Wrecking Ball albümünde de adı geçen ünlü müzisyen Rich Costey yaptı. Albümün çıkış parçası “Reboot The Mission”da The Wallflowers’a vokal ve gitarlarda efsanevi The Clash grubundan Mick Jones eşlik etti. The Clash’den ilham alan bu şarkı prömiyerini ise www.thewallflowers.com adresinden yapmıştı.

Los Angeles’da kurulan The Wallflowers, “6th Avenue Heartache”, “One Headlight”, “The Difference” ve “Three Marlenas” gibi şarkıların yer aldığı 4 platin plak ödüllü “Bringing Down The Horse” albümüyle adını daha geniş bir kitleye duyurdu. Grubun ara verdiği dönemde iki solo albüm yayınlayan Jakob Dylan, The Wallflowers’ın yeni albümüyle iddialı bir dönüş yapıyor!

GLAD ALL OVER

Hospital for Sinners

Misfits and Lovers

First One in the Car

Reboot the Mission

It's a Dream

Love is a Country

Have Mercy on Him Now

The Devil's Waltz

Tüm Albümler