Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1788
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı : 1683

Münip Utandı’nın sesinde demlenen şarkıların eşliğinde bir ödül gecesi… - 19.12.2017

Ülkemizin yaşayan en uzun süreli tek müzik ödülü olan 24. Mavi Nota Müzik Ödülleri ödül taktim törenini 18 Aralık 2017 Pazartesi günü akşamı Trabzon Akçaabat Belediyesi Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdik


Ödül kazanan de
ğerli sanatçılarımız Münip Utandı ve Meral Uğurlu törene katılarak ödüllerini aldılar.

Mavi Nota Müzik Ödülleri için çok fazla bir
şey söylemeye gerek yok sanırım. 1993 yılında Trabzonlu şair Ahmet Özer’in  katkılarıyla Nimet Koray Müzik Ödülü adı altında başlayıp (Nimet Koray Şair ve yazar Şükran Kurdakul’un kayınvalidesidir), 1994 yılında Mavi Nota Müzik Ödülleri adını alan ve o günden bu yana  düzenli olarak her yıl Trabzon’da ülkemizin değerli sanatçılarına takdim edilen Mavi Nota Müzik Ödülleri’nin 24 yıldan beri düzenlenmesi, ülkemizin yaşayan en uzun süreli tek müzik ödülü olması, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da prestijli 100 müzik ödülü (Kaynak: Der Spiegel) arasında sayılması her şeyin ispatı değil mi?

Her yıl bir kategoride verilen Mavi Nota Müzik Ödülleri 2016 yılı için Türk Sanat Müzi
ği albümleri arasından, KTÜ Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri Sayın Eylem Derçin, Sayın Merve Eken Küçükaksoy, müzik öğretmeni Sayın İpek ede ve ödülü düzenleyen Mavi Nota e-Müzik Gazetesi’ni temsilen ben imtiyaz sahibi ve editörü Müfit Semih Baylan’dan oluşan seçiciler kurulunun değerlendirmesiyle Sayın Münip Utandı’nın Eski Şarkılar adlı albümü 24. Mavi Nota Müzik Ödülleri 2016 yılı en iyi Türk Sanat Müziği albümü ödülünü kazanmıştır. Yine aynı seçiciler kurulu Geleneksel Türk Sanat Müziğine hizmetleri ve değerli katkıları nedeniyle TRT İstanbul Radyosu emekli sanatçılarından Sayın Meral Uğurlu’ya bir vefa örneği göstererek  24. Mavi Nota Müzik Ödülleri Seçiciler Kurulu Özel Ödülü vermeyi oy birliği ile kararlaştırmıştır.

Erol Günaydın Sanat Merkezi fuayesinde tören öncesi açılı
şı yapılan sergide fotoğrafları bulunan 40’ı aşkın sanatçımızı Trabzon’da ağırlayıp emeklerini taçlandıran ödüllerini takdim ederek uğurlarken Trabzon’un sanata olan bakış açısını, Trabzon halkının vefa duygusunu, değerbilirliğini ülkemize ve dünyaya sunmuştuk. Söz konusu sergimizi ekli videodan izleyebilirsiniz.

Erol Küçükaksoy’un sundu
ğu törende, açış konuşmalarının ardından, İstanbul’da bulunan ve bu nedenle törene katılamayan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’i temsilen başkan vekili Melike Turhan’ın 24. Mavi Nota Müzik Ödülü Yılın Türnk Sanat Müziği Albümü Ödülü’nü Sayın Münip Utandı’ya; yine Akçaabat Belediye başkan yardımcısı Osman Parlayan’ın 24. Mavi Nota Müzik Ödülleri Seçiciler Kurulu Özel Ödülü’nü değerli sanatçı Meral Uğurlu’ya takdim edilmesinin ardından, KTÜ Devlet Konservatuarı öğretim üyelerinden oluşan saz ekibinin eşliğinden değerli sanatçı Münip Utandı’nın hazırlıdığı mini konserle tamamlandı.

Konserin ardından Akçaabat Belediyesi tarafından de
ğerli sanatçılarımıza hediyeler takdim edildi.

Şimdi 25. ödüle, gümüş yılımıza doğru yelken açmaya hazırlanırken, geride bıraktığımız 24 yılda, sosyal sorumluluk anlamında ülkemize sağladığımız artı değerler açısından Mavi Nota olarak mutluyuz.

25. Mavi Nota Müzik Ödülleri’nin ödül
şartnamesi yakın bir gelecekte gazetemizden açıklanacaktır.

Be
ş yıldır ödülümüzü himayesi altına alan KTÜ Devlet Konservatuarı’na bu yıl da himayelerinden dolayı konservatuar müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat’ın şahsında şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.

24. Mavi Nota Müzik Ödülleri takdim töreni organizasyonunun  gerçekle
şmesinde değerli katkılarını esirgemeyen Akçaabat Belediyemize, Belediye Başkanı Sayın Şefik Türkmen’in şahsından şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Yeni bir mavi nota ödülleri gecesinde bulu
şmak üzere…

Müfit Semih Baylan
EditörSergi
Ödül Töreni 2. bölüm

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021