Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Hatice Zeliha Kökçek
 
 
Yayımlanan Sayı : 1638

Maria Callas ile Zayıflama Yöntemi - 20.08.2015

Son dönemde pek çok zayıflama yöntemi konu ediliyor. Bundan 5 yıl önce çevremdeki insanlar git gide birer mucize eseri gibi zayıflamaya başladı ve şuanda da bu süreç devam ediyor. Türlü diyet yöntemleri ön plana çıktı. Dukan diyeti olsun Karatay diyeti olsun neredeyse her ay bir diyet kitabı piyasaya sürülüyor.

Kızlarımız sıfır bedene merdiven dayama hırsıyla akla gelebilecek en çirkin
şeyleri bile denerken, erkeklerimiz de artık sıradan görülen kaslı vücutlara sahip olmak için her yolu göze alıyorlar. Yeni bir zayıflama yöntemi buldum diyenin mesaj kutusunda yığılmalar yaşadığımız sosyal ortamlarda bu kazanılan yeni vücutlar da vitrine konulan mankenler gibi sergilenmekteler.

Aslında muhte
şem bir vücuda sahip olma isteği (zorunluluğu) yeni bir şey değil tabi. Dönem dönem medyanın da gözümüze sokmasıyla belirli güzellik kalıpları yerleşse de işin aslı fazla kiloların özellikle görsel sanatlarla uğraşan sanatçılarla işi yoktur.

Peki ya opera sanatçıları? Opera sanatçısı deyince hepimizin aklına bidon gibi erkek vücutları ve alttan üstten arkadan önden ta
şan et parçalarını sıkıştırmaya çalışan korseli kadın vücutları geliyor değil mi? Hatta opera sanatçısı dediğin zaten şişman olmalı canım. Aslında bilimsel olarak da diyafram kasını kullanarak nefes alan kişilerde karın bölgesinde yağlanmanın daha sık olduğu kanıtlanmış ve tabi ki çok yüksek enerji gerektiren opera icrasından önce kibrit kutusu kadar peynir yenmesi düşünülemez.

Maria Callas oldu
ğu dönemin göz bebeği divinası olmuş ve hala soprano denildiğinde akla ilk gelen isim olmayı başarmıştır. Ancak Maria Callas bizim bildiğimiz zapzayıf narin bir kadındır. Yani o akıldaki opera sanatçısı modeline uymaz. Peki Maria Callas her zaman böyle miydi?

Bir dönem mezzosoprano roller söyleyen Maria, soprano olarak opera dünyasında parlamaya ba
şlar. Sene 1953, o zamanlar Maria bildiğimiz Maria değildir. Herkesin aklındaki görüntüsünden yaklaşık 30 kilo fazladır. Çok hırslı bir kadın olduğu bilinen Maria Callas'ın gözü yükseklerdedir. Bu tür buhranları yaşadığı bir gün Roma tatili filmini izler ve filmde oynayan Audrey Hepburn gibi olursa ancak o zaman bir dünya starı olabileceğini fark eder.

Maria Callas pek çok ba
şarısız zayıflama girişiminde bulunmuştur. Türlü diyetler yapmıştır ancak hiç biri sonuç vermez. En sonunda çocukluğundan beri tanıdığı, Hollywood starlarının da doktoru olan doktor Lantzunis'ten bir çare ister. Doktorun verdiği yanıt ilginçtir. İki türlü zayıflama yöntemi sunar Callas'a. İlki kokainle zayıflamaktır ki bu bağımlılık yapan ve tehlikeli bir yöntemdir. Bir diğeri ise Tenya yumurtası ile zayıflama yöntemidir! Bu da sanki çok doğru dürüst bir yöntemmiş gibi duyulmasın. Bildiğiniz sonrasında poponuzdan uzun uzun çıkan çirkin pis bir şey. Üstelik bu parazit insanı içten içe yediği için zayıflıyorsunuz.

Callas ikinci yöntemi kabul etmi
ş. Tenya yumurtası ile zayıflama yöntemini o dönem pek çok ünlünün de kullandığı rivayetleri var elbette. Bu sayede ilk ay 16 ve toplamda 30 kilo vermeyi başarmış. Bu hikayenin birinci ağızdan kesin bir kanıtı olmasa da bana hiç de imkansız bir şey gibi görünmedi. Kadınların yüzyıllardır güzellik uğruna her türlü eziyete katlandığını düşünürsek Callas bir Tenya yumurtası yutmuş çok mu? Kendi hayat öyküsünün anlatıldığı "Çok gururlu, çok kırılgan" isimli kitapta geçen bu hikayede bir de Callas'ın içinde yaşayan bu canlıya COCO adını verdiği yazıyor.

Zayıflama yöntemi ne olursa olsun Callas tam 30 kilo vererek incecik zarif bir görünüme kavu
şmuş ve bundan sonraki 10 yılda "La Divina" lakabını almıştır. Siz de bu yöntemi denemek ister misiniz bilmem ama denemeden önce Callas'ın sesini de kaybederek 53 yaşında kalp krizinden öldüğünü bir düşünün derim


gudubetadam.blogspot.com.tr

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020