Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Tolga Akyıldız
 
 
Yayımlanan Sayı : 1263

Emre Altuğ'dan bu kadar! - 07.07.2011

MÜZİK
Emre Altu
ğ, Zil
Dokuzsekiz Müzik Yapım


İlk albümünü çıkardığı günlerden beri dikkatle takip ettiğim bir adam Emre Altuğ. O yıllarda yaptığı işler başarılı olsa da, sanki olması gerektiği yerde değilmiş hissi yaratan bir kişi benim nezdimde. Dizi çekiyor öyle, film yapıyor öyle, müzikal yapıyor öyle, albüm yapıyor yine öyle. Beni on ikiden vuruşu ‘Yani’ adlı şarkısına denk gelir.

‘Zil’ belki vitrini kurtarır
Daha sonra Emre Altu
ğ’un matematiğini çözdüm. O, kızların parçalamak isteyeceği türden bir adam değil, oturaklı, düzgün, efendi. Piyasa için fazla “hijyen”. Habire ağlak şeyler de söylemiyor. Oradan da yırtamıyor dolayısıyla. Kendi hayatında nasılsa öyle biri oldu hep bu piyasada. Olaya Emre Altuğ markası açısından bakacak olursak da, Çağla Şıkel’le evlendiğinden beri en pırıltılı günlerini yaşıyor.

Geçti
ğimiz yaz çıkardığı ‘Emre Altuğ’dan’ single’ı beni şaşırtmıştı. Soner Sarıkabadayı bestesi ‘Çifte Kavrulmuş’, Gülşah Tütüncü şarkısı ‘Sev Diyemem’ gibi iki güçlü şarkı… Hem de tek single’da… “Helal!” demiştim.

Aradan bir yıl geçti, bu
kez bir albümle karşımıza çıktı Emre Altuğ; ‘Zil’. Az önce adı geçen iki şarkıyı bu albüme de koymanın iyi bir fikir olduğuna inanmıyorum öncelikle. Hele bu albümde onlardan daha çok güçlü bir şarkı yoksa…

Yine bir Sarıkabadayı bestesi olan çıkı
ş şarkısı ‘Zil’, vitrini kurtarır belki. ‘Yalan Dünya’ ve ‘Masal Sevdayla Başlar’ Altuğ’un tasavvuf sever yönünü ortaya çıkarmıştır, o da sevenleri için bir nimettir. Bir Cem Karaca şarkısına, ‘Bu Son Olsun’a kendi yorumunu katmayı becermiştir, ona da eyvallah. Ancak albümün gerisi Emre Altuğ külliyatında çok da anılmayacak şarkılardır. Ama belki Emre Altuğ’un da bir yeni albümden beklentisi bu kadardır.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020