Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1756
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Christopher Çolak
 
 
Yayımlanan Sayı : 1255

FM Belfast'tan dans ettiren ninniler - 27.06.2011

MÜZİK
FM Belfast
Don’t Want To Sleep
Morr Music


İzlanda’dan çıkan en sıcak ve samimi grup olduğunu düşündüğüm FM Belfast, yeni albümünde bunu doğruluyor. İki yıllık süreçte dünyayı turneleyen ve birçok yeni arkadaş edinip, deneyimlerini artıran ekip, insanı sarıp sarmalayan melodilerle bezeli yeni albümünde bu sefer electro-pop’un dozunu fazlasıyla yükseltmiş, partileme moduna geçiş yapmış. Yine de albüm sizi dans etmeye zorlayan bir ninni gibi ilerliyor. Daha önce ülkemize bir kere gelen ekip Rock’n Coke festivalinde de sahne alacak. Orada olacakların çok eğleneceğine hiç şüphem yok. Ama konser öncesi yeni albümleri ‘Don’t Want To Sleep’ e de kulak kabartmanızda hiçbir sakınca yok.
Reykjavik’li bir label’dan plaklarını yayımlarken, Airwaves 2006 festivalinde yıldızı parlayan ve sonrasında Morr Music’ten yayımladı
ğı ilk albümüyle bir sır olmaktan çıkan FM Belfast, şu anda dünya üzerinde hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip.
Electro-indie-synth-pop ve
İzlanda. Bu kelimelerin ne kadar çoğunu seviyorsanız, FM Belfast’ı da o kadar çok seveceksiniz. Özellikle de Lóa Hlín Hjálmtýsdóttir’in vokallerini. Onun sesi bu dans ettiren ninni etkisini en çok artıran etmen tabii ki. Grubun diğer as elemanı Árni Rúnar Hlöðversson da parçaların çoğuna imza atan yetenekli bir sanatçı.
Havaları yerindeyse sahneye 25 ki
şi çıktıkları bile oluyor. Tamamen amatör bir ruhla başlattıkları FM Belfast projesi giderek büyüse de, içlerindeki o minik ve mütevazı ruhu kaybetmemeyi başarmışlar. Müziklerindeki sıcaklık da temel olarak bu kollektivite ve samimiyetten kaynaklanıyor. Grupta müzisyen ise çok. Örvar Þóreyjarson Smárason ve Eiríkur Orri’yi múm’dan, Sveinbjorn Hermann Pálsson’u Terrordisco projesinden biliyoruz. Diğer elemanları saymaya yerimiz yetmeyecek. FM Belfast’ın yeni albümünü mutlaka dinleyin.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020