Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1749
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Emel Burçin Özgüneş
 
 
Yayımlanan Sayı : 864

Babylon'un Saygısızları - 13.10.2009

Geçtiğimiz günlerde gittiğim İstanbul'un hatırı sayılır caz kulüplerinden biri olan Babylon'da dinlediğim Tiger Lillies Konseri'nden sonra karar verdim bu yazıyı yazmaya. Getirdikleri gruplar ve düzenledikleri etkinlikler sayesinde hepimizin algısındaki yerini oldukça iyi bir yere konumlayan Babylon ve Pozitif'in fikrimce bir çözüm bulması gereken bir konu oluşmaya başladı artık: "Saygısız dinleyici"

Bu tip adamlar konser mekanlarını "işten çıkıp iki kadeh bir şey içilip laflanan pub"larla karıştırıyorlar. İçeri girip gruba bir göz atıyorlar, "ay ne şirin ne eğlenceli çalıyorlar di mi?" nidaları ve grubun bilinilirliğiyle ilgili araklama mezesi iki lakırdıdan sonra kahkahalarla sosyalleşme çabalarına geri dönüyorlar.

Bu sırada konseri dinlemeye çalışan, aylardır bu sanatçıların performanslarını merakla bekleyen, yaşamlarını daha kaliteli kılmak için ruhlarını müzikle de beslemek isteyen, konsere gitmenin deli gibi zıplayıp dans etmek dışında da bir şeyler demek olduğuna inanan diğer grup insan da, ortamda yapılması gereken şeyin susmak olduğunu bildikleri için diğer saygısız ekibin anlamsız kargaşasını kendi zevklerine ortak etmiş oluyorlar.

Tabi kahkaha ekibi sahneden gelen seslerin hiçbirine kulak asmadığı için sahnedeki adam analarına da sövse aynen devam ediyorlar. Peki, nasıl olacak, açıkçası bilmiyorum. Zaten bilmeme de lüzum yok. Beni ilgilendiren bir durum da değil. Beni ilgilendiren durum, parasını verip satın aldığım bilet karşılığında bana sunulması vaad edilen hizmeti alamıyor olmak. Aklıma gelen ilk en net çözüm de şöyle: Bilet satışı sırasında, "kılık kıyafetinize göre sizi içeri almayabiliriz" diye bir şart koyulabiliyorsa, "Performans sırasında duyumu bozabilecek herhangi bir tutum takınanlar mekandan çıkartılacaktır!" diye bir şart da konulabilir pekala...

Birebir örneğini, geçen akşam yaşadığım bu olgu sonucunda kişisel olarak Babylon'a gitmeyi bıraktım. Bu konuda gerçek bir önlemlerini duyup, görmedikçe de oranın kapısından içeri adımımı atmayacağıma sizlerin huzurunuzda yemin ediyorum. Hani parasıyla rezil olmak diye bir deyim vardır ya...

Rezil ettiniz bizi, rezil ve de rüsva ettiniz.

Kimsenin yüzünden rezil olacak değilim, sadece kendi yüzümden rezil olmak istiyorum...

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019