Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Elvan Duygu Gülay
 
 
Yayımlanan Sayı : 709

Rafal Olbinski’nin Opera Afişleri… - 26.01.2009

Mavi Nota’nın sevgili okurları:

Polonya’da doğmuş ve Varşova’da mimarlık tahsili yaptıktan sonra 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne göç ederek ressam olarak tasarımlar yapmış olan ve 1985 yılından bu yana New York’ta School of Visual Arts’ın profesörlerinden olan dünyaca ünlü bir sürrealist poster ve tasarım ressamı Rafal Olbinski ile bir yıl kadar önce Amsterdam’da çalıştığım mimarlık şirketinin bir projesi dâhilinde çalışma olanağı bulmuştum. Aynı zamanda meslektaşım olan Olbinski ile gerçekleştirdiğim bu proje çalışması mesleki açıda olduğu kadar poster ve afiş tasarımı konusunda bana yeni ufuklar açtığı şüphe götürmez.

Bu birliktelik esnasında Olbinski’nin Amerikta Birleşik Devletleri’nde dönyanın dört bir yanındaki önemli Opera House’lar da oynan temsiller için yaptığı afişleri görme olanağı buldum. Bizzat kendisinden aldığım bu afişleri Türkiye’deki değerli opera sanatçıları ve değerli opera izleyicileri ile paylaşmayı arzu ettim.

Benim büyük bir hayranlıkla karşıladığım bu afişleri eminim sizlerde çok beğenecek ve yapılan tasarımlar karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

O halde sözü daha fazla uzatmayıp
Rafal Olbinski’nin her biri bir sanat eseri olan afişleri ile baş başa bırakıyorum.

İyi seyirler…
E-Posta: elvanduy@mynet.com


Editörün Notu: Söz konusu afişlerin bulunduğu dosyayı tıklayarak rapidshare.com sitesinden indirmeniz gerekmektedir. İndirilen dosyayı açabilmeniz için bilgisayarınızda Microsoft Office Power Point programının yüklü olması gerekmektedir. Bilgilerinize...
 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020