Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Elvan Duygu Gülay
 
 
Yayımlanan Sayı : 569

“Napoli Konser Sezonu” başlıyor - 29.05.2008

"Maggio della Musica-Napoli Konser Sezonu", yarın, başkentte başlıyor.

Yapılan açıklamaya göre, İtalya’nın Napoli kentindeki tarihi mekanlarda on yılı aşkın süredir düzenlenen etkinlik, ünlü müzisyenler ve bir serginin katılımıyla, Ankara’da da yapılacak. İtalya Büyükelçiliği ve Ankara İtalyan Kültür Merkezi tarafından, Alenia Aeronautica-Eurofighter Turkey Team ile Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Vokaliz Organizasyon’un iş birliğiyle düzenlene  "Maggio della Musica-Napoli Konser Sezonu", yarın basın toplantısıyla tanıtılacak.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü (DOB) binasındaki toplantıya, DOB Genel Müdürü Rengim Gökmen, İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Maggio della Musica Sanat Yönetmeni ve piyanist Sandro De Palma ile Napoli Müzeler Birliği Özel Danışmanı Dr. Linda Martino da katılacak.

BAŞKENTTE, İTALYAN SANATÇILAR...

Etkinlikler kapsamında, piyanist Sandro de Palma, yarın, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Konser Salonu’nda resital sunacak. "Giuliana Soscia-Pino Jodice İtalyan Tango Dörtlüsü", 30 Mayısta, Büyük Tiyatro’da sahne alacak. İtalyan kökenli Arjantinli besteci Astor Piazzolla’nın "Invenzioni" parçalarından yola çıkılarak, akordeon, piyano, kontrabas ve bateriyle tangonun duygusal ve çarpıcı atmosferinin yansıtacağı konserde, akordeonda Giuliana Soscia, piyanoda Pino Jodice, kontrabasta Francesco Angiuli ve davulda Francesco De Rubeis yer alacak

"Savinio Dörtlüsü" de 31 Mayısta, Büyük Tiyatro’da başkentli seyircilerin karşısına çıkacak. "Maggio della Musica Orkestrası" ise 1 Haziranda, Büyük Tiyatro’da başkentlilerle buluşacak. Napoli konser sezonunda birlikte çalışmış sanatçıların bir araya gelmesiyle oluşan orkestrada, uluslararası üne sahip solistler, Napolili orkestra hocaları ve Rossini Senfoni Orkestrası’nın yaylı çalgılar grubu yer alıyor. Konserde orkestranın şefliğini Paolo Ponziano üstlenirken, kemanda Ulf Carlson olacak. Ayrıca, etkinlik dolayısıyla, açılacak fotoğraf sergisinde, Angelo Antolino’nun, Napoli’deki klasik müzik festivali sırasında çekilmiş fotoğrafları izlenime sunulacak.

Napoli’de her yıl düzenlenen "Maggio della Musica"da, şehirdeki sanat saraylarından Villa Pignatelli, Capodimonte Sarayı ve Sant-Elmo Şatosu gibi mekanlarda konserler veriliyor.


 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020