Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1746
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 69 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı : 1

Başlarken... - 24.11.2005

İnsanla başlayan ilk çağlardan günümüze dek, insan varlığının önemini en iyi şekilde duyuran, insan olmanın anlamını ve önemini her an anımsatan “Müzik Sanatı”nın olağanüstü ilginç evreniyle; zengin, hareketli, değişik, yer yer eğlendirici, yer yer düşündürücü yönleriyle her ay siz okurlarımızla birlikte olacağız. Müzik ağırlıklı bir dergi olmanın sorumluluğu ve bilinciyle, sizleri başta müzik olmak üzere, sanat dünyasının ilginç evreninde yolculuğa çıkaracağız. Bu dergi, siz okurlarımızın bize güç katan yazar, müzisyen ve şairlerimizin, değerli abonelerimizin, Mavi Nota´yı güzelleştiren tüm dostlarımızın desteği ile gerçek yerini bularak, sevgili Trabzon´umuzun başka bir alanda sesi olacaktır. Dergimizin hazırlanış aşaması başta olmak üzere Mavi Nota´nın yaşam bulmasından değerli yardımlarını esirgemeyen “Kıyı” ailesine içten teşekkürlerimizi sunarız. İlk sayfaya başlamadan önce radyonuzu açtınız ya da plağınızı döndürmeye başladınız. Mavi Nota´yı okumaya koyuldunuz. Müzik kadar zevkli günler dileğiyle…

Tam on üç yıl önce yayın hayatına merhaba diyen dergimizin Ocak 1993 tarihli ilk sayısının Mavi Nota´dan bölümünde, işte böyle merhaba diyorduk okurlarımıza ve başlıyorduk uzun ve uzun olduğu kadar yorucu serüvenimizi yaşamaya… Çevremde topladığım ve hepsi doğduğum ve yaşadığım bu kentin, Trabzon´un çocukları olan arkadaşlarımla koşmaya başlamıştık dergiciliğin zor ve dikenli kulvarında… Bu koşu sırasında arkadaşlarım çabuk yoruldular ve ben tek başıma, ülkemizin gün geçtikçe ağırlaşan şartlarına rağmen, şevkle ve bir o kadar inatla sürdürdüm bu koşuyu, ta ki son noktayı koyduğum 1998 yılına kadar 25 sayı boyunca. 25 sayı sonunda gücümün tükendiğini ve artık bu işi sürdüremeyeceğimi anlayınca arkamda kalan ve dergime gönül vermiş birçok dostumdan özür dileyerek kapattım Mavi Nota´yı, bir gün yeniden başlamayı hayal ederek. Amacım tükenen enerjimi yeniden topladıktan sonra, aynen Ocak 1993´deki şevk ve heyecanla, yeniden, evet yeniden çıkarabilmekti Mavi Nota´yı. Ancak, yukarıda da dediğim gibi ülkemizin günden güne ağırlaşan ekonomik koşulları içinde, Mavi Nota gibi çok özel bir dergiyi, Trabzon gibi anadoluya uzak bir kentte yeniden ayağa kaldırmak takdir edersiniz ki çok zor bir işti. Başaramadım dergiyi yeniden çıkarmayı ve işte bugüne geldik.

Sonra bir gün teknolojiyi kullanmak aklıma geldi. Dostlarımın da yol gösterisi sonucunda artık bir internet portalı olarak karşınızda Mavi Nota. Hem bir günlük e-gazete, hem sizin dostunuz içinizi dökebileceğiniz, hem arkadaşınız. En azından ben öyle düşünüyorum.

Mavi Nota, teknolojiyi doğru kullanarak sizlere ulaşacak artık. Sizlerin yapacağı ise, üye olup yazılarınızı, çalışmalarınızı, düşüncelerinizi Mavi Nota´ya göndermek. Sonrası bildiğiniz gibi günlük e-gazetemizde yayımlanacak yazılarınız. Yayımlanan yazıların yorum sayfaları, düşüncelerinizi belirteceğiniz, konuyu tartışabileceğiniz bir platform. Hem öyle bir platform ki, dünyanın her yerinden sadece üye olmak koşuluyla izlenebilecek bir platform.

Haydi, dostlar ne duruyorsunuz, Mavi Nota´ya üye olun, gönderin yazılarınızı, paylaşalım düşüncelerinizi. Dostlarınıza ileteceğiniz kısa mesajlarınızı mesaj panomuza yazın, yeni dostluklar kurmak ve günün birinde kocaman bir Mavi Nota ailesi olabilmek arzusu ile.

Bu arada küçük bir anımsatma, Mavi Nota´da yazılarınız 5 Aralık 2005 pazartesi gününden itibaren yayımlanacak. Bu tarihe kadar günlük gazetemiz güncellenmeyecektir.

Sevgili dostlar, görüşene dek hoşça kalın.Yazılarınızı editor@mavi-nota.com adresine bekliyorum.


Müfit Semih Baylan
Editör

 

 

 

2 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019