Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Marek Drewnowski

Piyanist Marek Drewnowski Polonya’da Kolobrzeg kentinde doğdu. Piyano çalışmalarına küçük yaşta başlayan sanatçı  daha sonra eğitimine  Varşova Müzik Akademisi’nde  devam etti. Hocası  Zbigniew Drzewiecki’nin ölümü üzerine piyano ve  müzik tahsilini  Krakov Konservatuarı’nda sürdüren Marek Drewnowski ilk uluslararası başarısını 1975 yılında plağa aldığı Scarlatti’nin 12 piyano sonatı ile kazandı  ve  bu  yorumları ile efsanevi orkestra şefi Leonard Bernstein’ın dikkatini çekti.

Bernstein’ın çağrısı üzerine Boston Senfoni Orkestrası ile verdiği konser ile kıtalararası yoğun kariyerine başlayan sanatçı bugüne kadar dünyanın önemli konser salonlarının konuğu oldu.  Kurucusu olduğu meşhur oda müziği topluluğu “Chopin Solistleri” ile birçok ülkede başarılı konserler veren sanatçı ayrıca ünlü Polonyalı film yönetmeni Kristof Zanussi’nin  “Chopin’in Resitali” adlı kostümlü filminde de aktör olarak Chopin’i canlandırdı.

Paris’te Schola Cantorum ve Polonya’da Lodz Müzik Akademisi’nde piyano eğitmeni olan Marek Drewnowski ayrıca bütün dünyada piyano master-class dersleri vermekte ve Chopin ile Scarlatti’nin bütün piyano eserlerinin CD kayıtlarını gerçekleştirmektedir.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020