Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara Kalesi'nde Tarihi Dokuda Korolar Konseri'nin ikincisinde kale içindeki Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Konuk Evi'nden Kalenin surlarına çocuk sesleri yayılacak. - 12.06.2009Çoksesli müziği tanıtmak ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın 4 Korosu sizleri Ankara Kalesi'nin tarihi surlarının bitişiğindeki  Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Konuk Evi avlusunda çocuk şarkılarından türkülere, madrigallerden müzikallere uzanan müzikal bir yolculuğa davet ediyor.

Kale içindeki İki tarihi tarihi Ankara evinin Vakıf tarafından restore edilmesi ile Ankara'nın tarihi dokusuna bir armağan olan ve geçtiğimiz aylarda hizmete giren konuk evi Cumartesi konser verecek  olan SCAMV JM Ankara Çocuk Korosu ve SCAMV Kadınlar Korosu'ndan sonra sıra iki çocuk korosuna evsahipliği yapacak.


14 Haziran Pazar Saat: 15.00

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Akyurt Çocuk Korosu
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından Vakıf Başkanı Mehmet Başman’ın hayaliyle 1994 yılında kurulan şef Pınar Alpay Yüksel yönetimindeki Akyurt Çocuk Korosu, 100'den fazla konser verdi.  Bu yıl 15. yılını kutlayacak olan koro, son olarak Mart ayında 20. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin açılış töreninde Nisan ayında ise 26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde yer aldı. 

Kendileri için bestelenmiş eserlerin de aralarında bulunduğu 30'a yakın parçanın ilk seslendirmesini yapmış olan koro, hastanelerde ve yaşam evlerinde moral konserleri de veriyor.

14 Haziran Pazar Saat: 17.30

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Türkü Dostları
Vakıf ve SHÇEK’le işbirliği ile Behice Eren Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde ailesi olduğu halde sokakta çalışan çocuklarla yürütülen müzik çalışmalarının ürünü olan Yavuz Canpolat yönetimindeki Türkü Dostları Çocuk Korosu’nun  repertuarı, geleneksel sazlar eşliğinde söyledikleri halk türkülerinden oluşmaktadır.

Bugüne kadar çeşitli televizyon programlarına  katılan koro aralarında Fransız Okulu, 65 ülke temsilcisinin katıldığı Dünya Uluslararası Müzik Örgütü Genel Kurulu ve İngiliz Büyükelçiliği’ndeki konserlerin de sayılabileceği pek çok organizasyonda konser verdi.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020