Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

JM (Jeuneses Musicales) Ankara Çocuk Korosu’nun Kıbrıs Etkinliği - 05.06.2009Uluslararası Dünya Gençlik Müzik Örgütü (Jeuneses Musicales International)Türkiye Temsilcisi Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 2006 yılında kurulan  JM Ankara Çocuk Korosu, KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın katkılarıyla,Yakın Doğu Üniversitesi’nin konuğu olarak 28 Mayıs-31 Mayıs 2009 tarihleri arasında Kıbrıs’ta konser verdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç Dr. Cem Birol ve Öğretim Görevlisi Uz.Emine Kıvanç Öztuğ organizatörlüğü ile davet edilen JM Ankara Çocuk Korosu, şefleri Fatma Bildiren yönetiminde “Çocuk Korolarında Çalışma Basamakları” adlı bir çalıştay gerçekleştirdi.

29 Mayıs Cumartesi günü, ana sınıfı ve sınıf öğretmenliği bölümü öğrencileri ile şehrin müzik öğretmenlerinin katılımıyla 11:00 – 11:30 saatleri arasında gerçekleşen çalıştay sonrasında koro, aynı günün akşamı saat 20:00’de Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde halka açık konser sundu.

Hem çalıştay süresince hem de konserde büyük bir ilgiyle izlenen  JM Ankara Çocuk Korosu yola çıkmadan bir gün önce 27 Mayıs 2009 Çarşamba akşamı katıldığı 14. Türkiye Korolar Şenliği'nin 31 Mayıs Pazar akşamı gerçekleşen ödül töreninde “Sololu Yapıt Yorumlamada Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

Koro'nun bir sonraki konseri ise 13 Haziran 2009 Cumartesi günü saat 15.00'de geçtiğimiz aylarda hizmete giren Ankara Kalesi'nde ki Vakfın yeni tesisi Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Konuk Evi'nde.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020