Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1745
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 72 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fransız diva Patricia Kaas İstanbul'da - 05.06.2009Patricia Kaas geliyor! Diğerleri de geliyor tabii ama Patricia Kaas, bu sefer oldukça sağlam geliyor. Hem de öyle Sequancer destekli müzik aletleri çalan gruplarla yapılan konserler için değil. Dijital kayıt alet edevatının müziği "san'at" kıvamına getirdiği dönemde Patricia Kaas müzikseverleri kendi özel kabaresine davet ediyor. Kimimizin Star 1'de yayınlanan klibinde giydiği transparan büstiyerden, kimimizin 1997'deki "Dans ma chair" albümünden ya da 2004 İstanbul konserinden, kimimizin de Jeremy Irons'la birlikte oynadığı Bir Erkek... Bir Kadın...

Ve..." adlı bir Fransız filminden tanıdığı, Sezen Aksu kalibresine sahip sanatçı "Kabaret!" adlı performansıyla 10 Haziran Çarşamba gecesi Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'na geliyor. Aslında bu durum Patricia Kaas için tam bir geri dönüş niteliğinde.

Kaas 1988'de başladığı müzik kariyerinde başarıyı Fransızca söylediği şarkılarla yakalamıştı. Son albümünün İngilizce ağırlıklı olması hem müzik eleştirmenleri hem de sadık dinleyicisi tarafından eleştirilmişti.

Kaas bu "hatayı" 2008'de yayınladığı "Kabaret" albümüyle fazlasıyla telafi etti. Geçtiğimiz hafta Eurovision şarkı Yarışması'nda Fransa'yı temsil eden sanatçı 10 Haziran akşamı İstanbullu müzikseverlere "Vay canına!" dedirtecek bir performansla geri dönüyor. Sahne önü biletlerinin tükendiği konserin 190-140-99-83,5 ve 72,5 TL'lik biletleri Biletix gişelerinde.

Tel: (0216) 550 88 74
Sabah
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019