Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

216 yolcuyla Brezilya açıklarında kaybolan Air France uçağında arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu'da vardı. - 05.06.2009Fransa'nın başkenti Paris'teki havacılık kaynakları, Rio de Janeiro- Paris seferini yapan uçağın, Brezilya açıklarında radar ekranlarından kaybolduğunu bildirdi.  

Brezilya açıklarında kaybolduğu açıklanan, Fransız havayolu şirketi Air France'a ait, 216 yolcu ve 12 mürettebat taşıyan Airbus uçağının, yerel saatle 11.10'da (TSİ 12.10) Fransa'nın başkenti Paris'te olmasının beklendiği bildirildi.  

KONSERDEN DÖNÜYORDU

Uçaktaki Türk yolcunun Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi
Fatma Ceren Necipoğlu  olduğu bildirildi. Necipoğlu'nun bir davet gittiği Rio de Jenerio'dan arp konseri verdikten sonra Paris üzerinden Türkiye'ye dönmek için uçağa bindiği öğrenildi.

Rio de Jenerio kentinden Paris'e giderken Brezilya açıklarında kaybolan Fransız Havayolu Şirketi Air France'a ait Airbus A330 tipi uçağındaki Türk yolcu 37 yaşındaki Fatma Ceren Necipoğlu'nun Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi olduğu belirlendi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Fatma Ceren Necipoğlu’nun gelen bir davet üzerine Brezilya’ya gittiğini ve 28 Mayıs'ta Rio de Jenerio Silahlı Kuvvetler Müzesi'nde arp konseri verdiğini bildirdi.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda piyona ve arp eğitmenliği yapan Necipoğlu'nun, verdiği başarılı konserin ardından Paris üzerinden Türkiye'ye dönmek üzere Fransız havayolu şirketine ait uçağa bindiği öğrenildi. Restör Sürmeli, “Yolculardan birinin öğretim görevlimiz Necipoğlu olduğunu öğrendik. Ailesi ve biz şu ana kadar kendisinden haber alamadık. İnşallah hayırlı haberler alırız” dedi.

Bekar olan Necipoğlu’nun Fransızca, İngilizce ve Almanca bildiği öğrenildi.

DHA
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020