Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

37. İstanbul Uluslararası Müzik Festivali'ni "yeni nesil" tanıtacak! - 29.05.2009Borusan Holding’in ana sponsorluğunda bu yıl 37’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin tanıtım kampanyasında, festivalin ‘yeni nesil izleyicileri’ sahne aldı.

Festival izleyicisi ve Borusan Kültür Sanat dostlarının 1-3 yaş arası çocukları, kampanya çekimlerinde gönüllü olarak rol aldılar. Festivalin coşkusu ile çocukların umudunu bir araya getiren festival afişleri, İstanbul’un dört bir yanında yer alacak. Klasik müziğin daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla festivalin 5 Haziran Cuma akşamı gerçekleştirilecek açılış konseri Caddebostan’da kurulacak dev ekrandan ve www.borusan.com adresli web sitesinden canlı olarak yayımlanacak

27 Mayıs 2009, İstanbul;
Borusan Holding, 10 yıllığına sponsoru olduğu 37’inci Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin tanıtımı amacıyla hazırladığı kampanyada, sözü yeni nesil festival izleyicisi olarak gördüğü 1-3 yaş arası çocuklara bıraktı.

Borusan Kültür Sanat dostlarının çocuklarının gönüllü olarak rol aldığı kampanyada, festival aracılığıyla Türkiye’nin geleceğine duyulan güven ve umut dile getiriliyor. Kampanyada, aynı zamanda klasik müziğin çocukların zeka ve kişilik gelişimi üzerindeki önemli etkisinin de altı çizilmek isteniyor.

Kampanya için yapılan çekimlerde, çocukların en doğal hallerinin görüntülenmesi amaçlandı. Bebeklerin müzikle ve müzik aletleri ile kurdukları spontan ilişki, fotoğraf çekimleri sırasında renkli görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı. Ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz tarafından yapılan çekimler sırasında yakalanan
sıcaklık afişlere de yansıdı. 37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin tanıtımı için hazırlanan birbirinden renkli, çeşitli afişleri İstanbul’un dört bir yanında görmek mümkün olacak.

Borusan geçen yıl da festival tanıtım çalışmaları kapsamında “Müzik Borusan’la Güzel” kampanyasını düzenlemiş, karikatür dünyasının efsane isimleri: Ergün Gündüz, İrfan Sayar, Piyale Madra, Hasan Kaçan ve
Latif Demirci’yi ilk kez bir araya getirmişti. Ünlü çizerlerin, klasik müzik ve hayat ilişkisini kendilerine özgü çizgileriyle yorumladıkları afişler ve ilanlar büyük ilgi görmüştü.

'Klasik müziğe ve geleceğe inanıyoruz’

37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin açılış konserini, Şef Sascha Goetzel yönetimindeki
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası verecek. 5 Haziran Cuma akşamı, Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek konser, Viyana Devlet Balesi’nden dansçıların gösterileriyle renklenecek. 

Borusan Holding bu yıl farklı uygulamalarla klasik müziği konser salonlarının dışına çıkarmayı ve daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaştırmayı amaçlıyor. Bu nedenle 37. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin açılış konseri Caddebostan sahiline kurulacak dev ekrandan ve
www.borusan.com adresli web sitesinden canlı olarak yayımlanacak. Dileyen herkes açık havada ya da bilgisayarının başında klasik müzik keyfi yaşayabilecek.Borusan Kültür Sanat Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Hamedi, festivale ilgiyi canlı tutmak için büyük bir gayret ile çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

“Borusan olarak 2006 yılında 10 yıl süreyle Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlendik. Bu yıl tanıtım çalışmalarımızda yeni neslin klasik müzik bilinciyle yetişmesinin önemine, onlara ve dolayısı ile geleceğe duyduğumuz güvene dikkat çekmeyi amaçladık. Bu yıl festival bilincini artırmak, geniş kitlelere özellikle de çocuklara ulaştırmak için çeşitli etkinliklerimiz de olacak. Kampanyamız süresince 1-3 yaş arası çocuklar, mesajlarımızı geniş kitlelere en etkili şekilde verecekler.“

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın 18 Haziran Perşembe akşamı yine Aya İrini Müzesi’nde vereceği konserin solisti ise dünyaca ünlü
Peru’lu tenor Juan Diego Florez olacak. Alessandor Vitiello’nun yöneteceği konser, müzik otoriteleri tarafından yılın kaçırılmayacak müzik etkinlikleri arasındaki yerini çoktan aldı.

DHA
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020