Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1762
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 49 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Başladık, ortasına geldik, bitirdik, belki de yeniden varmak üzereyiz her seferinde başka başka yerlere... - 16.04.2009Redd’in 4. Stüdyo albümü olan 21, 4 bölümden oluşuyor. 74 dakikalık süresi ile 21 isimli karakterin yaşam öyküsünü sözel ve müzikal bir bütünlük içinde ifade eden albüm Türk müzik tarihinde yapılmış en farklı konsept albüm olma özelliğini de taşıyor. Kayıtları MMA ve Garaj stüdyolarında, mastering’i Londra’da yapılan albüm bir yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü. Prodüktörlüğünü Redd’in üstlendiği 21,   Redd’ in her albümde kendini yenilediğinin açık bir göstergesi olarak benzersiz ve ilgi çekici. 

Albümün tüm aşamaları grubun kendi elinden çıkan yazı, fotoğraf ve videolarla oluşturduğu blog sayfası (www.reddseyirdefteri.blogspot.com) en az albümün kendisi kadar yeni ve farklı bir anlayışın ürünü. Albümden önce belki de 21 ile yakınlaşmak için göz atmanız gereken önemli bir adres.

‘’ Bu albüm, dünyaya tutunmaya çalışan, onu değiştirmeye çabalayan ve bu yolculukta kendine bir yön bulmuş herkesin adına bir karakterin, 21’in hikayesi...’’

Albüm 21 isimli karakterin doğumu ile başlıyor. Çocukluk hayallerine, geleceğe dair umutlarına, dünyaya ve çevresinde gördüklerine dair epik öyküler ergenlik dönemi ile birlikte yerini farklı sanrılara bırakıyor. Yaşadığımız dünyanun biçimlendirlmişliğinin hayatlarımızı nasıl sınırlandırdığını gözlemliyor, kendi masumiyetinin elinden kayıp gidişine tanıklık ediyor. Bir sonraki episode’da aşk onu tüm bu sorgulamaların içinden çekip çıkarıyor. Albümün son episode’unda ise 21 gerçeklikle tanışıyor. Çocukluk hayellerini ve yaşamını sorguluyor. Ait olduğu gerçeklikten dünyayı anlatıyor ve yaşamı boyunca içinde gizlemeyi başardığı küçücük bir umutla aramızda ayrılıyor.

Redd’in 4. stüdyo albümü “21Sony Music etiketi ile 15 Nisan’da tüm müzik marketlerde yerini aldı!..


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020