Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri Paneli Cuma günü Gazı Konser Salonunda Yapılıyor. - 08.04.2009“Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinde Eğitim ve Kurumsal Yapılanma Sorunları” Paneli, 10 Nisan 2009 Cuma günü Saat 14.00’te Ankara Gazi Üniversitesinin Beşevler’deki Konser Salonunda yapılıyor. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Anabilim Dalı, Gazi Üniversitesi TÜMARGEM ve Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) tarafından birlikte düzenlenen paneli Gazi Üniversitesi Müzik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Selmin Tufan’ın yönetiyor. Gazi Üniversitesi Müzik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Uçan, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi- Ressam Prof. Dr. Zafer Gençaydın, Ankara Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tuncel, MEB Ortaöğretim Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Etem Yaman, Ankara Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Öğretmeni Siracettin Şimşek, Gazi Üniversitesi TÜMARGEM Müdürü Dr. Salih Aydoğan ve MÜZED Genel Başkanı Refik Saydam panelde birer konuşma yapacaklar.

Panelden sonra Ankara Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin koro- orkestra konseri ve resim sergisi gerçekleştirilecek.

Bilindiği gibi Millî Eğitim Bakanlığının 04.12.2008 tarih ve 2008/81 sayılı genelgesiyle Anadolu Güzel Sanatlar liseleri ile Spor liselerinin “Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi” adı altında birleştirilmesi kararı alınmış ve Bu karar kamuoyunda tepkiyle karşılanmış; kuruluşundan bu yana ayrı kurumlar olarak etkinlik gösteren Anadolu Güzel Sanatlar ve spor liselerinin öğretmenleri, öğrencileri, velileri,  sanat ve spor eğitimi çevrelerinde tartışmalar yaratmıştı.

Bu önemli panele katılımınızı bekler, selam, sevgi, saygı ve başarı dileklerimizi iletirim.

Refik SAYDAM
Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Başkanı
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020