Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Şarlo efsanesine yeni müzikler - 28.12.2005Polonyalı besteci Krzesimir Debski, İngiliz sinema oyuncusu ve yönetmeni Charlie Chaplin'in "Şarlo" karakteriyle dünya çapında ün kazandığı 1910'lardaki ilk dönem sessiz filmlerinin müziklerini yeniden besteleyecek.

Polonya'da film müzikleri alanında tanınmış bir kompozitör olan caz kemancısı Krzesimir Debski, Rzeczpospolita gazetesine yaptığı açıklamada, "Limelights şirketinin bu iş için bir kompozitör aradığını duydum, şansımı denedim ve başardım. 1914-1917 yılları arasında çevrilmiş 16 film için sözleşmem var" dedi.

"Filmlerin o dönemde pek az bir titizlikle seslendirilmiş olduğunu" belirten Debski, "Müziklerin, muhtemelen yetersiz kayıt şartlarında kaydedildiğini ve vasat bir piyanist tarafından çalındığını" söyledi.

Debski, "Chaplin'in dans ettiği, ağladığı veya polisten kaçtığı sahneler olsun, aynı müziğin tüm film boyunca tekrarlandığına" dikkat çekerek, bunun nedenini, "sadece iki motifin kaydedilmesiyle yetinilmesi" olarak açıkladı.

Chaplin ailesi ve Limelights şirketi, bu ilk filmlerin yeni versiyonları için yeni müziklerin bestelenmesine karar vermişti.

Söz konusu filmler arasında "Şarlo Polis", "Şarlo İtfaiyeci" gibi filmlerin yanı sıra sinema tarihinin ilk uzun metrajlı komedi filmi olan "Tillie's punctured romance" gibi klasikler bulunuyor.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020