Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1773
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 37 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ünlü çellist Yo-Yo Ma İş Sanat'ta - 30.01.2009Dünyaca ünlü çellist Yo-Yo Ma, 4 Şubat'ta İş Sanat'ta konser verecek. İş Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, Yo-Yo Ma, İngiltere'nin en özgün piyanistleri arasında gösterilen Kathryn Stott eşliğinde vereceği konserde, İstanbulluları Piazzolla'nın tangolarından Schubert'e, Shostakovich'ten Gismonti'ye dönemler ve ülkeler arasında gezinen bir müzik yolculuğuna çıkaracak.

Yo-Yo Ma, çelloyu Alman ekolünün hakimiyetinden kurtararak, geçmiş yüzyıllardaki ''Doğal çalma'' teknikleriyle yeniden buluşturmasıyla tanınıyor.

Paris'te Çinli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Yo-Yo Ma, ilk konserini 5 yaşında verdi. Yo-Yo Ma'nın 7 yaşındayken verdiği konserde ise izleyiciler arasında dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy de yer alıyordu.

Ailesiyle birlikte 7 yaşında ABD'ye göç eden Yo-Yo Ma, ünlü müzik okulu Julliard'da eğitimini sürdürdü. 1976'da Harvard Üniversitesi'nden mezun olduğunda artık tüm dünyada tanınan bir sanatçı olan Yo-Yo Ma'ya, 1991'de onursal doktora verildi. Yo-Yo Ma, edebiyatçı eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Boston'da yaşıyor.

AA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020