Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İsveçli efsane pop müzik grubu ABBA, 40 yıl aradan sonra yeni albümleriyle geri dönüyor. 5 Kasım'da Voyage adlı albümün çıkacağını belirten grup, bugün iki adet yeni parça yayınladı - 05.09.2021İki grubun boşanmasının ardından 1981'deki son albümleri The Visitor için yazılan acı şarkılardan kırk yıl sonra, İsveçli pop dörtlüsü, 5 Kasım'da piyasaya sürülecek yepyeni şarkılardan oluşan bir albüm olan Voyage için yeniden bir araya geldi. Bir Noel şarkısı. Ondan iki parça, görkemli ve destansı ballad I Still Have Faith in You ve titrek Don't Shut Me Down şimdi çıktı.

Grup – Benny Andersson, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad ve Björn Ulvaeus – Mayıs 2022'de Londra'da Voyage olarak da adlandırılan yeni bir konser deneyimi duyurdular. Kendilerinin dijital versiyonları (hologram değil, ekiplerinin iddiasına göre) görünecek. Her gece, şehrin Olimpiyat parkındaki Abba Arena adlı 3.000 kişilik yeni bir mekânda 10 kişilik canlı bir grupla birlikte. Biletler 7 Eylül Salı günü genel satışa çıkıyor.

Lyngstad yeniden bir araya gelmeleri hakkında şunları söyledi: "Grupla yeniden çalışmaktan büyük mutluluk duydum - yaptıklarımızdan çok mutluyum" ve Andersson ve Ulvaeus'u "olağanüstü yetenekli, gerçekten dahi şarkı yazarları" olarak nitelendirdi.

Ulvaeus, Fältskog ve Lyngstad hakkında şunları söyledi: “Bu şarkıları sunma biçimleri beni tamamen etkiledi” ve Andersson şunları söyledi: “Bence Frida ve Agnetha'nın tekrar şarkı söylemesini dinlemek zor.”

Andersson şunları ekledi: “Gerçekten keşfedilmemiş sularda yelken açıyoruz. Genç benliklerimizin yardımıyla geleceğe yolculuk yapıyoruz.”

Abba'nın dijital avatarları, Andy Serkis ve diğerlerinin Hollywood filmlerinde CGI canavarlarını canlandırmak için kullandıklarına benzer hareket yakalama teknolojisi kullanılarak oluşturuldu: grup, gerçekçi canlandırmalar için daracık takım elbiselerle çekildi. Londra Kraliyet Balesi'nde yerleşik sanatçı Wayne McGregor, grubun performansının koreografisini yaptı ve George Lucas'ın kurduğu efekt şirketi Industrial Light & Magic'ten 850 kişilik bir ekip, görüntülerden eskimiş avatarları tasarladı ve canlandırdı.

McGregor şunları söyledi: “Hayal edin: 70'lerde İngiltere'nin kuzeyinde büyüdüğünüzü ve Abba'nın inanılmaz şarkılarıyla balo salonu, Latince ve disko dansı yapmayı öğreniyorsunuz. Sekiz yaşındaydım ve tamamen taşındım. 2020'ye hızlıca ilerleyin, İsveç'te olun ve Abba ile dans edin - gerçek hayatta! 50 yaşıma gelmek üzereydim ve tamamen yeniden taşındım. Abba'nın büyüsü budur." “Teknolojik sihirbazlık, son teknoloji daldırma ve eğlence yeniliği” sözü verdi. Ve yine de yüreğinde yeni şarkılar, yeni hareketler, klasik şarkılar, klasik hareketler var.”

Görüntülerin yönetmenliğini film yapımcısı Baillie Walsh, yapımcılığını ise en çok Emmy ödüllü mini dizi Chernobyl yönetmeni olarak bilinen Johan Renck ve David Bowie'nin son albümü Blackstar'ın videolarında Renck ile birlikte çalışan Svana Gisla üstleniyor. Yaratıcı ekipte ayrıca Benny Andersson'ın film yapımcısı oğlu Ludwig de var.

Hem konser hem de albüm bir süredir tartışılıyor. Avatar konsepti – ya da Ulvaeus'un dediği gibi “Abbatars” – 2016 yılında müzik yöneticisi Simon Fuller (2022 yinelemesinde yer almayan) tarafından duyuruldu. 2017'de Andersson projeyi detaylandırdı ve şunları söyledi: “Biraz zaman alacak, bir yüzü dijitalleştirmek zaman alacak. Teknolojik olarak bu kadar gelişmiş olması eğlenceli." 2018'de, BBC ve NBC tarafından ortaklaşa hazırlanan ve henüz yayınlanmayan avatarları içeren bir TV programı duyuruldu.

Grup ayrıca proje için bir araya gelmenin “beklenmedik bir sonucu” olduğunu duyurdu. 35 yıl kadar sonra güçlerimizi yeniden birleştirmenin ve kayıt stüdyosuna girmenin eğlenceli olabileceğini hepimiz hissettik. Biz de öyle yaptık. Ve sanki zaman durmuştu ve biz sadece kısa bir tatile çıkmıştık. Son derece keyifli bir deneyim!”

I Still Have Faith in You dahil olmak üzere başlangıçta iki şarkı yazıp kaydedildi, ancak çıkışları 2019'un başlarına, ardından 2019'un sonlarına ertelendi, ancak hiçbir zaman ortaya çıkmadı. O zamandan beri grup yazmaya ve kaydetmeye devam etti ve sonunda tam bir malzeme albümü ile sonuçlandı.

The Guardian

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021