Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Geleneksel Türk Sanat Müziğinin önemli isimlerinden, "Ankara Rüzgârı", "Gözleri Aşka Gülen", "Kara Sevda" gibi sevilen şarkıların bestecisi Gündoğdu Duran bugün vefat etti! - 14.06.2021Geleneksel Türk Sanat Müziğinin önemli isimlerinden bestekâr Gündoğdu Duran bugün sabaha karşı 84 yaşında vefat etti. Bestekârın vefat haberini Türk Sanat Müziği sanatçısı solist Canan Karadeniz, sosyal medya hesabından duyurdu.

Canan Karadeniz payla
şımında şunları yazdı:

“KAYBETT
İK!
O bir duayendi, bu birkaç satıra onu sı
ğdırmamın şu anda imkânı yok,  çünkü yazarken ellerim titriyor... Her şeyden önce benim ‘manevi babamdı’ bu sabaha karşı kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Ailesine de sabırlar diliyorum üzüntümün tarifi yok. Mekânı cennet olsun Gündoğdu Duran hocam güle güle.”

Bestekâr Gündoğdu Duran, müziğe ve şiire yıllarını vermiş, birçok ölümsüz söz ve besteye imzasını kalıcı bir şekilde atmış "Ankara Rüzgârı", "Gözleri Aşka Gülen", "Kara Sevda", "Seni Buldum Her Güzelde" gibi birçok eserle her döneme damgasını vurmuş ve derin izler bırakmıştır.

27 Mayıs 1937 tarihinde Karaman’ın Ta
şkale köyünde doğdu, Öğretmen Mustafa Duran'ın oğludur. İlkokulu Beyşehir’de, Ortaokul ve Liseyi Konya Lisesi’nde okudu. 1961 yılında Ankara Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nin tarih bölümünü bitirdi.

Fakültede askeri ö
ğrenci olduğu için, 1961-62 ders yılından itibaren, sırasıyla Mersin, Konya, Çankırı Astsubay okullarında tarih öğretmenliği yaptı. 1980 yılında yarbay iken Kuleli Askeri Lisesi’nden kendi isteğiyle emekli oldu.

Bestekâr Gündo
ğdu Duran 1963 yılında üsteğmen iken, Seniha Duran ile Konya’da evlenmiş olup bu evlilikten Beste isimli bir kızı, Fatih isimli bir oğlu vardır.

Fotoğraf: Gündoğdu Duran ve Canan Karadeniz!

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021