Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Metallica, hayatını kaybeden besteci Ennio Morricone’yi andı. Grubun sosyal medya hesabından, "Bizi gaza getirdiğin, esin kaynağımız olduğun ve grup içinde, ekibimizle ve hayranlarımızla bir bağ kurmamızı sağladığın için teşekkürler Ennio" denildi. - 07.07.2020Heavy metalin efsanevi gruplarından Metallica, gruba ait ve grubun solisti James Hetfield’in sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla, 91 yaşında hayatını kaybeden ünlü besteci Ennio Morricone'yi andı.

1983 yılından beri konser açılı
şlarını Morricone’nin ‘The Ectasy of Gold’ ile yapan Metallica, grubun Twitter hesabından Morricone için ‘Huzur içinde yat Morricone, kariyerin efsanevi, eserlerin ise sonsuzdur. 1983’den beri sayısız konserimizi havaya soktuğun için teşekkürler’ mesajını paylaştı.

Grubun, Instagram hesabında James Hetfield tarafından kaleme alınan ayrı bir mesaj da ise ünlü besteci için a
şağıdaki ifadeler kullanıldı.

"1983 yılında “The Ectasy of Gold”u yeni açılı
ş parçamız için kullandığımız an sihir gibiydi. O zamadan beri bu parça kanımıza işledi, bu parçayı soluduk, selamlaşmalarımız, dualarımızın gibi konser öncesi ritüellerimizin bir parçası oldu. Sahneye çıkmadan önce sesimi açmak için bu şarkının melodisini binlerce kez mırıldandım. Bizi gaz getirdiğin, esin kaynağımız olduğun ve grup içinde, ekibimizle ve hayranlarımızla bir bağ kurmamızı sağladığın için teşekkürler Ennio. Seni her zaman Metallica ailesinin bir parçası olarak göreceğim.

Huzur içinde yat Maestro Morricone.

Saygıyla."

20. yüzyılın en tanınmı
ş ve takdir görmüş film müzisyenlerinden 1928 doğumlu İtalyan müzisyen Ennio Morricone, Roma'da tedavi gördüğü klinikte gece saatlerinde hayatını kaybetti.

Morricone, 2007 yılında Onursal Oscar Ödülü'ne layık görülmü
ştür. 2016 yılında 88. Oscar Ödülleri'nde The Hateful Eight filmine yaptığı müziklerle En İyi Film Müziği dalında Oscar kazanmıştı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021