Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Çağdaş Türk Sanat Müziği'nin öncü eserleri 55 yıl sonra seslendirildi! - 10.06.2020Çağdaş Türk Sanat Müziğinin öncü bestecilerinden, Devlet Sanatçısı Sayın Necil Kâzım Akses’in 1975 yılında yazdığı ‘’PORTRELER’’ adlı şarkı kitabından ''Arada bir'' adlı şarkısı 55 yıl sonra İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçılarından Soprano Esra Abacıoğlu Akcan tarafından seslendirildi. Bu kayıt Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Baş Korrepetitörü Fügen Yiğitgil ile pandemi nedeni ile uzaktan bağlanarak yapılmıştır.

Mavi Nota Müzik Gazetesi’ne konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Soprano Esra Abacıoğlu Akcan; “Çağdaş Türk Sanat Müziğinin öncü bestecilerinin bugüne kadar az seslendirilmiş ya da hiç seslendirilmemiş eserlerini bir proje dahilinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Baş Korrepetitörü Fügen Yiğitgil ile birlikte seslendireceklerini ve porjeyi ilerleterek bu kayıtların dijital ortamda yayılanarak dinleyici ile buluşturmayı amaçladığını” belirttikten sonra, “bu projede benden yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen Necil Kâzım Akses’in oğlu Sayın Ahmet Akses, Prof. Mesut İktu ve benim hayalim olan bu projeyi gerçekleştirmemde bana yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi!

Projeyle ilgili çalı
şmalarını şimdilik kişisel You Tube kanalında yayınlacağını belirten Soprano Esra Abacıoğlu Akcan’ın Korrepetitör Fügen Yiğitgil ile birlikte seslendirdiği Necil Kazım Akses’in “Arada bir” adlı şarkısını Mavi Nota Live Web kanalımızdan dinleyebilirsiniz.

Necil Kazım Akses

Esra Abacıoğlu Akçan  

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020