Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İstanbul Resitalleri, yeni yılı Tchaikovsky ve ARD gibi iki önemli uluslararası yarışmanın ödüllü ismi çellist Alexander Chaushian ile karşılıyor! - 16.01.2020Japonya'dan Amerika'ya uzanan bir coğrafyada Suntory Hall, Wigmore Hall, Viyana Konzerthaus ve Carnegie Hall gibi dünyanın en prestijli salonlarında konserler veren Chaushian, bu Cumartesi 20:00'de Bach, Hindemith, Crumb ve Sollima seslendirecek.

18 Ocak 2020 Cumartesi Saat: 20.00
Sakıp Sabancı Müzesi the seed’de

Alexander Chaushian'ın ödüllerle dolu müzik kariyerinde Verona'daki Premio Mozart Yarı
şması "Birincilik Ödülü"; Hollanda'da düzenlenen Uluslararası Müzik Yarışması "Birincilik Ödülü"; Amerika'da geniş çaplı konserler vermesine olanak sağlayan New York'ta düzenlenen Young Concert Artists Yarışması 1997 "Birincilik Ödülü"; "Çellistler Aristokratı" olarak anılan Fransız çelist Pierre Fournier (1906-1986) anısına düzenlenen Pierre Fournier Ödülleri'nde 2001'de kazandığı "Özel Teşvik Ödülü" yer almakla birlikte isminin daha da tanınmasını sağlayan dünyanın en gözde yarışmalarından Moskova'da düzenlenen 12. Uluslararası Tchaikovsky Müzik Yarışması (2002) ve Münih'te düzenlenen ARD Uluslararası Müzik Yarışması (2005) gibi yarışmalarda aldığı dereceler oldu.

İngiliz Kraliyet Müzik Akademisi Üyesi olan Alexander Chaushian'ın birlikte konserler verdiği orkestra ve topluluklar arasında Viyana Oda Orkestrası, Münih Oda Orkestrası, İngiliz Kraliyet Filarmoni Orkestrası, Belçika Ulusal Kraliyet Orkestrası, Ermeni Filarmoni Orkestrası gibi önemli orkestralar yer almaktadır.

Berlin'de Kammermusiksaal, Milano'da Sala Verdi, Londra'da Wigmore Hall ve Queen Elizabeth Hall, Viyana'da Konzerthaus, Tokyo'da Suntory Hall, New York'ta Carnegie Hall ve Boston'da Symphony Hall da sanatçının
İstanbul Resitalleri'nden önce sahneye çıktığı dünyanın prestijli salonları arasında.

Efsanevi Yehudi Menuhin (1916-1999) ile de aynı sahneyi payla
şma fırsatı yakalamış olan sanatçının bugün birlikte aynı sahneyi paylaşğı müzisyenlerden bazıları ise piyanist Yuja Wang, flütist Emmanuel Pahud, keman virtüözleri Gidon Kremer, viyolacı Yuri Bashmet.

Son 13 yıldır, klasik müzi
ğin dünya salonlarından uluslararası gözde virtüözleri, usta ve şampiyon piyanistleri, yerli ve yabancı saygın kurum ve markaların ev sahipliğinde, kentin tepe noktalarından seçkin bir izleyici kitlesiyle buluşturan İstanbul Resitalleri'nin bugüne kadar 80'den fazla uluslararası sanatçı ile 100'den fazla resitale ev sahipliği yaptı. İstanbul Resitalleri, Ekim'den Haziran'a her ay özel bir resital ile hem uluslararası gözde sanatçıları İstanbul'a davet ederek kentin kültürel hayatına dünya standartlarında ciddi bir katkıda bulunuyor hem de İstanbul adının uluslararası platformda bir kez daha saygıyla anılmasına vesile oluyor!

İstanbul Resitalleri'nin şubat programında ise Yehudi Menuhin (2002) ve Henryk Wieniawski (2011) gibi dünyaca ünlü iki önemli uluslararası keman yarışmasının "Altın Madalya'lı keman virtüözü SoYoung Yoon ve dünyanın en prestijli piyano yarışmalarından LEEDS'in 2018 ikincisi usta piyanist Mario HARING var. İkili 14 Şubat özel konseri için Sakıp Sabancı Müzesi the Seed'de Dvorak Brahms Bartok ve Beethoven seslendirecek.

Biletler Biletix'te 340TL - 280TL - 230TL - 180TL - 130TL
Ayrıntılı Bilgi: istanbulresitalleri.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020