Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1746
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 71 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sanatçılardan Pippa Bacca için eylem çağrısı - 14.04.2008Pippa Bacca için dün Galata'daki BM Suma Sanat Galerisi'nde bir basın toplantısı düzenlendi. Çok sayıda sanatçı, sanat tarihçisi ve küratörle birlikte Bacca'nın birlikte yola çıktığı Silvia Moro'nun da katıldığı toplantıda, sanatçı örgüt, insiyatif ve galerilerinin ortak imzasıyla bir bildiri okundu.

Pippa Bacca ve Silvia Moro'nun bölgemizin içinde bulunduğu sürekli savaş durumuna karşı gelinliklerle Türkiye'ye geldiklerini, İstanbul sanat ortamının onları karşıladığını anlatan sanatçılar, 'ülkemizde konuk olan Pippa Bacca'nın öldürülmesi' olayının gündemde tutulmasını istediler. Sanat dünyasından yüzlerce ismi temsil eden Uluslararası Sanat eleştirmenleri Derneği Türkiye Şubesi, Avrupa Kültür Derneği, Lambda, Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği, Galeri Nev, Hafriyat, Apartman Projesi, Maçka Sanat Galerisi gibi kuruluşların imzasını taşıyan bildiri, şöyle sona eriyor:

"Türkiye 'de her gün kadınlar erkekler tarafından öldürülmektedir. Bu kadınları yok etme kararlılığının arkasındaki ilkel erkekegemen düzenin karanlığı ülkenin üzerine çökmüştür. Pippa Bacca bu sapkınlığın son kurbanlarından birsidir. Sanat ortamı derin bir üzüntü ve infial içindedir. Bu olayı unutturmayacağız ve gereken eylemlerimizi sürdüreceğiz. Pippa Bacca'nın ailesine başsağlığı diliyoruz. Uluslararası sanat ortamından Pippa'yı koruyamadığımız için özür diliyoruz."

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019