Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 71 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sevda - Cenap And Müzik Vakfı'nın 2019 Onur Ödülü Altın Madalyası Güher&Sühel Pekinel kardeşlerin! - 17.10.2019Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın ülkemiz çoksesli müziğine büyük emeği geçmiş bir besteci, yorumcu  ve/veya  eğitimciye  katkılarından  dolayı  Vakfın ve müzikseverlerin  şükranlarını sunmak üzere her yıl takdim ettiği  "Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası”nın 32.ci ve 33.cü sahipleri Pekinel Kardeşler.

Sevda- Cenap And Müzik Vakfı Yönetim Kurulu

“Dünyada iki piyano yorumculu
ğuna katkıları, farklı tarzda topluluklarla işbirliklerini de kapsayan uluslararası başarılı kariyerleri, evrensel müzik repertuvarına katılmış yeni eser seslendirmedeki öncülükleri, yetenekli genç Türk müzisyenlerinin yurtiçi ve yurtdışında eğitim ve kariyer çalışmalarını
desteklemeleri ve çoksesli müzik e
ğitiminin Türkiye’de yaygınlaşması için oluşturdukları projelerle verdikleri hizmetler nedeniyle” Piyanist Güher ve Süher Pekinel’e  verilmesini oybirliği ile kararlaştırılmıştır. 27 Haziran 2019 Ankara

Madalya Töreni
Sanatçılarımıza ödülleri 6 Aralık 2019 Cuma ak
şamı, saat 20.00’de Mehmet Başman’ın projesi ile Devlet, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ve Sanatseverlerden oluşan üç ayaklı katkı ile yenilenen Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda gerçekleştirilecek törenle tevdii edilecek.

"Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası Sahipleri
İlk kez 1989 yılında Cevat Memduh Altar'a verilen bu ödüle ilerleyen yıllarda Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş, Leyla Gencer, Cemal Reşit Rey, İdil Biretve Suna Kan, Nevid Kodallı, Hasan FeridAlnar, Ferhunde Erkin, FeridTüzün, Prof.Dr. Kamuran Gündemir, Hikmet Şimşek, Faik Canselen, Ayhan Baran, Prof.Dr. İhsan Doğramacı, Ayla Erduran, Gülsin Onay,Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası,İlhan Baran, Muammer Sun, Gürer Aykal, H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı, Ertuğrul Oğuz Fırat,Ruşen Güneş, Yalçın Tura, Turgay Erdener, Mehmet A.Başmanve Ayşegül Sarıca layık görüldü.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020