Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1748
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 69 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünyaca ünlü kadın saksofon sanatçısından hamamda konser - 19.03.2008Önceki yıllarda Pavorotti'den, Philecido Domingo'ya, Whitney Houston'dan Enrique Iglesias'a kadar pek çok duayen sanatçıya ev sahipliği yağan Çırağan Sarayı, gece yarısı ilginç bir istekle karşılaştı. Çarşamba günü Çırağan Sarayı'nda konser vermek üzere Türkiye'ye gelen dünyanın en ünlü kadın saksafon sanatçısı Mindi Abair, 14 saat uçak yolculuğu yaparak ulaştığı İstanbul'da gece yarısı hamam açtırdı. Hamamın akustik ortamını fark eden güzel sanatçı, Doğan Haber Ajansı'na, peştamali ile göbek taşına oturup, bir de mini konser verdi

İlk defa Türkiye'ye gelen güzel sanatçı, Türk Hamam'ına hayran kaldı. Kese ve köpük masajıda yaptırmayı ihmal etmeyen Mindi Abair, "Bu gerçekten harika bir şey. 14 saattir uçaktayız ve bu bütün yorgunluğumu ve stresimi üzerimden aldı. Bu gerçekten çok iyi hissettiriyor. Ben Amerikalıyım. Amerika'da bizim böyle şeylerimiz yok. Galiba birazdan uykuya dalacağım" dedi. Ünlü film yıldızı ve ses sanatçısı Mandy Moore ve Backstreet Boys konser turnelerinde saksafonist olarak kariyerine başlayıp, çok kısa sürede yapımcıların ve medyanın dikkatini çekerek yıldızlaşan Abair, saksafon çalmaya sekiz yaşında başlamış. Güzel sanatçı mesleğe başlamasını, "Babam saksafon çalardı küçükken ve ona çok hayrandım. Bunun çok farklı bir şey olduğunu düşünürdüm. Bende 8 yaşımdayken başladım. O günden bu güne saksafon çalıyorum ve bu benim profosyonel mesleğim oldu. Ben saksafon çalmaya başladığımda kimse bana bunun bir kadın için olağandışı bir şey olduğunu söylemedi. Bende çalmaya devam ettim. Bu yüzden herhalde şanslıyım. Çünkü her şey benim lehime işledi" diyerek özetliyor.

PEŞTAMELİ İLE GÖBEK TAŞINDA SAKSAFON ÇALDI

Hamanın akustik ortamını farkeden Mindi Abair, yorgunluğunu attıktan sonra üzerindeki peştamali ile göbek taşına oturup, saksafon çalmayıda ihmal etmedi. Zaman zaman konser mekanlarında saksafon çalan ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın saksafon çaldığı için çok iyi bir başkan olduğunu belirten Abair, "Bill Clinton ile tanıştım. Bence Amerika'nın gördüğü en iyi başkanı. Hatta saksafon çaldığı içinde iyi bir başkan. Tanıştık, oturduk, konuştuk. Onun saksafon koleksiyonundan, saksafon çalmaktan uzun uzun bahsettik. Bill Clinton'ın o kadar çok başka işleri var ki, profosyonel saksafon sanatçısı olmak için zamanı yok. O kendi işleri yani politikası ile uğraşsın. Ben de saksafonumu çalmaya devam edeyim. Çok fazla rekabet istemem" diye konuştu.

"KADIN SAKSAFONİST İÇİN NE DÜŞÜNÜYORLAR BİLEMEM”

Saksafon çalmanın erkeklere ayrı bir çekicilik kattığını belirten Abair, "Etrafımda saksafon çalan pek çok erkek var. Ben biliyorum ki onların çoğu saksafonun kadınlar tarafından çekici bulunduğu için çalıyorlar. Bunun normal hayatta ben çok işe yaradığını görüyorum. Ama bu kadın için aynı şey mi bilmiyorum. Bir erkeği saksafon çalarken gördüğünüzde çok çekici bulursunuz ama bir erkek bir kadını saksafon çalarken gördüğünde çekici bulur mu bilemiyorum. Ama kesin olan bir şey var ki bu insanın kendini ifade edişine çok ayrı bir nüans katıyor" dedi.

"BEN VE GRUBUM, SAKSAFON DÜNYASININ DEDELERİ DEĞİLİZ, ROCK STARLARIYIZ"
Türk sanatçıları tanımadığını fakat herkes ile tanışmak ve Türk müziği ile kültürünü tanımak istediğini söyleyen sempatik sanatçı, herkesi konserine çağırdı. Abair, "Çok büyük bir enerji ve neşe getireceğimize inanıyorum. Konserde hem saksafon çalacağım ve hem de şarkı söyleyeceğim. Grubum ve ben saksafon dünyasının dedeleri değiliz. Rock starlarıyız. Onun için hepinizi bekliyoruz. İstediğiniz zaman dans edin, istediğiniz zaman ayağa kalkın. Çok eğleneceğiz" diye konuştu.

Dünyanın, Candy Dulfer'dan sonra yetişen en iyi kadın saksafonisti Mindi Abair, "Lucy's," "Flirt," ve "Save the Last Dance" gibi büyük hitlere imza attı. Parçalarının hemen hemen hepsi uzun süreler listelerde kalan sanatçı zaman zaman şarkı da söylüyor. 2006'nın en büyük hitlerinden "True Blue" ile dünya çapında üne kavuşan Smooth Caz saksafonisti Mindi Abair, Çarşamba günü Çırağan Sarayı'nda konser verecek.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019