Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Çocuk Şarkıları Yarışması'nda kazanan yapıtlar belli oldu - 10.03.2008Silifke Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) tarafından birlikte düzenlenen “Eğitim Müziği Şarkı Yarışması”nda ödül kazanan yapıtlar belli oldu. Prof. Muammer SUN, Dr. Erdoğan OKYAY, Yrd. Doç. Dr. Salih AYDOĞAN, Yrd. Doç. Dr. Nedim YILDIZ,  Silifke Belediyesi adına Müzik Öğretmeni Hasibe Mine Aykaç ve MÜZED adına Prof. Nezihe Şentürk’ten oluşan jürinin değerlendirmesi sonunda yarışmaya gelen 62 şarkı arasından ödül kazanan besteciler belirlendi.

Buna göre Tüm Dünya İsterse” şarkısıyla Ali Sait KAVAKLI birinci, “Çocuklar Gibi Yaşamalı” şarkısıyla Alper Görsev ikinci; “Toprağım” şarkılarıyla Şeydagül KAPÇAK- Beyzagül KAPÇAK üçüncü oldular. Ayrıca Orman Olalım şarkısıyla Derya TİRYAKİ, “Fidanın Öyküsü” şarkısıyla Selahattin GÖRSEV, Dünyayı Kurtaran Çocuklar” şarkısıyla Salih Yıldırım, “Yağmur” şarkısıyla Hamit Yokuş, “Ağaç” şarkısıyla Harun Keskin özendirme ödülü kazandılar.

Yarışma ödülleri 20–26 Mayıs 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “35. Uluslararası Silifke Kültür Haftası”nda Silifke’de düzenlenecek bir törenle sahiplerine sunulacak. Yarışmada belirlenen 12 şarkı kitap olarak yayımlanacak ve dereceye giren şarkılar tanınmış bir çocuk korosu tarafından seslendirilecek. Yarışmanın birincisine 3 bin YTL, ikincisine 2 bin YTL, üçüncüsüne bin YTL ödül verilecektir. İlk üç sırayı izleyen beş başarılı yapıt için de 300’er YTL özendirme ödülü verilecektir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020