Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1747
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Efsanevi ‘Kuğu Gölü’ne CSO yorumu - 22.02.2008Çaykovski’nin kuğuya dönen prensesin dramını konu alan efsane balesinin notaları Başkent’te çınlayacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 22 Şubat’taki konserinde Sibirya’dan Türkiye’ye ilk kez konuk olan Şef Mark Kadın yönetiminde “Kuğu Gölü Bale Suiti”ni seslendirecek.

Salonu tadilata alındığı için konserlerini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu’nda veren CSO, bu hafta Bulgaristan ve Rusya’dan konukları ağırlayacak.

Türkiye’ye ilk kez gelen Sibiryalı Şef Mark Kadın yönetimindeki orkestra, konserde, keman sanatçıları Bulgar Vanya Milanova ile Tuğba Tamer’e eşlik edecek.

Konserde, Alfred Schnittke’nin “Moz Art A la Haydn”, Mark Bruch’un “İskoç Fantezi”, Sergei Rachmaninov’un “The Rock” ve Peter İlyiç Çaykovski’nin “Kuğu Gölü Bale Suiti”ni yorumlayacak.

SİBİRYA’DAN GELEN KONUK

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Müdürü Çağatay Akyol, konserle ilgili bilgi verirken, 22 Şubat’taki konserde Türkiye’ye ilk kez gelen Mark Kadın ile izleyici karşısına çıkacaklarını söyledi.

Konuk şefin konserin solisti Bulgar keman sanatçısı Vanya Milanova’nın tavsiyesi üzerine CSO ile çalıştığını belirten Akyol, “Şefimiz Türkiye’ye ilk defa geliyor. Dünya çapında bir sanatçı olan Vanya Milanova geçen sene de bir konserimizde solist olmuştu. Bu sezon değerli sanatçıyla ikinci kez çalışma fırsatını yakaladık” dedi.

Konserin solistlerinden Tuğba Tamer’in CSO bünyesinde yer aldığını anlatan Akyol, iki sanatçının uyum içinde çalıştıklarını ve birlikte seyirci karşısına çıkacaklarını belirtti.

Çaykovski’nin efsanevi bale suiti “Kuğu Gölü”nü başkent seyircisiyle buluşturmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Akyol, Alfred Schnittke’nin “Moz Art A la Haydn” adlı yapıtının Türkiye’de ilk kez seslendirileceğini, Mark Bruch’un “İskoç Fantezi”sinin ise uzun yıllar sonra yeniden Ankara seyircisiyle buluşacağını aktardı.

Geçen hafta piyanist Verda Erman’ın solist olduğu konserde 1200 kişilik salonun tamamının dolduğunu dile getiren Akyol, seyircinin ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019