Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1747
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gülsin Onay'dan İstanbul'a özel müzik ziyafeti - 19.02.2008Önümüzdeki günlerde İstanbullu müzikseverler bir konçerto ve üç resital ile Gülsin Onay’dan piyano repertuarının birbirinden güzel eserlerini dinleme fırsatı bulacaklar.

2007 yılında Çaykovski 1. ve Rachmaninov 3. Piyano Konçertolarını seslendirdiği büyük övgüler almış konserlerinden kaydedilen bir CD’si çıkan Gülsin Onay, 2008’e yepyeni bir kayıt çalışmasıyla girdi. Gülsin Onay Ocak ayı başında “Gece Müziği” repertuarının seçkin örneklerini bu yıl içerisinde piyasaya çıkacak yeni albümü için kaydetti.

Gülsin Onay Ocak ayını Kremlin Festivalinde ve Almanya’da verdiği konserler ile tamamladı ve ardından Şubat’ın 12’sinde Londra’da Kraliyet Filarmoni Orkestrası eşliğinde Saygun seslendirdi. Önümüzdeki günlerde ise İstanbul ve Ankaralı müzikseverler piyano repertuarının birbirinden güzel eserlerini virtuoz piyanistimizin yorumundan dinleme fırsatı bulacaklar.

Gülsin Onay’dan Chopin…

Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı sahibi Gülsin Onay, ilk olarak 19 Şubat’ta İstanbul’da Chopin’in 2. Piyano Konçertosunu seslendirecek. Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleşecek konserde sanatçıya Oğuzhan Balcı yönetimindeki Orkestra İstanbul eşlik edecek.

Yardım Konserlerinde…

Gülsin Onay’ın büyük önem verdiği ve Anadolu’nun her köşesine taşıdığı yardım konserleri bu kez sanatçıyı İstanbullu yardımseverlerle buluşturacak. Piyanistimiz 21 Şubat’ta Çağdaş Eğitim Vakfı yararına Naciye Sultan Köşklerinde bir resital verecek; 23 Şubat’ta ise Galatasaray Üniversitesinde düzenlenecek Coşkun Kırca’yı anma töreninde sahne alacak.

Gece Müziği…

Gülsin Onay, Ocak ayında kaydını yaptığı ve Ankara’da UNICEF yararına yılın ilk konserinde seslendirdiği “Gece Müziği” programını bu kez İstanbullular için sunacak. Dolmabahçe Rotary Kulübü yararına verilecek resital 2 Mart tarihinde İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi Konser Salonunda gerçekleşecek.

Gülsin Onay Nisan ayında tekrar geleceği ülkemizde bu kez Ankaralı ve Eskişehirli müzikseverlerle buluşacak. Dünyaca ünlü piyanistimiz Mayıs ayından itibaren ise çeşitli festivallerin konuğu olarak Amerika ve Avrupa’da konserler verecek.

Gülsin Onay’ın konser programı için: www.gulsinonay.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019